W marcu było ponad 21 tys. bezrobotnych zarejestrowanych mniej


Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia na koniec marca wyniosła 12,9 proc., wobec 13 proc. w lutym

Firma budowlana Atlas przejmuje Izolmat


Lider na polskim rynku materiałów chemii budowlanej Atlas uzyskał zgodę Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad przedsiębiorstwem Izolmat.

"Dziennik Gazeta Prawna": koniec z gminną samowolką


Można nie zgodzić się na drastyczną podwyżkę opłaty za użytkowanie wieczyste. To właściciel gruntu musi wykazać zasadność podwyżki oraz jej wysokości - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Powódź - sytuacja w Małopolsce się poprawia


Poziom wody w Wiśle w Krakowie powoli się obniża, jednak wodowskaz w Bielanach wskazuje 792 cm, o 272 cm powyżej stanu alarmowego. Załatano wyrwę w ...

Niemcy. Otwarto 75. berlińskie targi rolne "Zielony Tydzień"


\"\" Posłuchajcie utworu \"Umieraj stąd\", który promuje najnowszy album zespołu \"Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!\".

Bankowcy wciskali struktury. Tylko co dziesiąta dała duży zysk


Bankowcy wciskali nam je bez opamiętania. Ale tylko co dziesiąta lokata strukturyzowana, której żywot zakończył się w zeszłym roku, dała dwucyfrowy zysk. - Będzie lepiej - pocieszają eksperci od struktur

Zaprojektuj logo pierwszego polskiego satelity


Konkurs na projekt znaku graficznego i plakietki pierwszego polskiego satelity naukowego BRITE-PL ogłosiło Centrum Badań Kosmicznych PAN. Prace konkursowe można składać do 28 lutego. Laureat ostanie ...

Działanie 6.2.2 PO Innowacyjna Gospodarka - Dokumenty dla wnioskodawców


Dialog społeczny metodą na problemy gospodarcze


- Wierzę, że uruchamiany dziś projekt przyczyni się do usprawnienia dialogu społecznego w Polsce – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak, podczas inauguracji projektu "Skuteczni eksperci = efektywny dialog", który w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki będzie realizować Związek Rzemiosła Polskiego. Spotkanie odbyło się 2 lipca br. w Warszawie.

Sondaż: Program oszczędnościowy rządu jest nieuczciwy


Trzy czwarte Greków jest zdania, że program oszczędnościowy rządu, który ma zredukować deficyt budżetowy, jest "społecznie nieuczciwy", bo dotyka głównie gorzej sytuowanych - wynika z opublikowanego w piątek sondażu.

Fundusze unijne: banki wsparciem w absorpcji


Rozpoczęto wdrażanie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej - Polska jest największym odbiorcą unijnej pomocy. Na lata 2007-2013 Unia Europejska przyznała nam ponad 67 mld euro na realizację polityki spójności; środki mogą być wydawane do 2015 roku. Największym programem unijnym jest program operacyjny Infrastruktura i Środowisko z budżetem 27,9 mld euro - poinformowała firma Management & Consulting Group.

Via Baltica – ekologiczna?


Rząd przyjął rozporządzenie ws. sieci autostrad i dróg ekspresowych Na ostatnim posiedzeniu rządu (20 października br.) przyjęto rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. ...

Algieria walczy z podrabianymi częściami do aut


Od 2 listopada do Algierii będzie można importować części samochodowe produkowane wyłącznie przez koncerny samochodowe. Import części od innych producentów będzie zakazany.

ENION. około 45 tysięcy odbiorców bez energii elektrycznej


Na terenie działania ENIONU występują nadzwyczajne zjawiska meteorologiczne związane ze zjawiskiem szadzi, ogromnego oblodzenia i ośnieżenia, co powoduje występowanie awarii, uszkodzenia sieci i konstrukcji słupów.

Małe elektrownie jądrowe zyskują na popularności


John Deal, prezes amerykańskiej firmy Hyperion Power Generation chwali się, że już 120 firm z całego świata zamówiło ich minielektrownie jądrowe o mocy 27 megawatów każda - napisała Gazeta Wyborcza.

znalezionych: 24075, strona 10 z 1605
<<<  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  -  >>>