Kryzys nie grozi. Gazu powinno wystarczyć co najmniej do wiosny


W magazynach gazu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma ponad 1 mld m sześc. gazu - wystarczy aż do wiosny, gdy spadnie zużycie

Powodzie uderzą w wyniki finansowe PZU


Ulewne deszcze mogą się odbić na wynikach ubezpieczeniowego giganta. Giełdowi inwestorzy się tym nie przejmują. Akcje PZU drożeją

Na zamknięciu WIG20 stracił 0.616%


59,2 proc. Polaków negatywnie ocenia pomysł przeniesienia części składki emerytalno-rentowej z Otwartych Funduszy Emerytalnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast za takim rozwiązanie opowiedziało się 22,3 proc. pytanych - wynika z badania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Tauron obniża ceny energii dla małych i średnich firm


Sprzedające energię elektryczną spółki grupy Tauron: Enion Energia z Krakowa i EnergiaPro Gigawat z Wrocławia zaoferowały małym i średnim firmom obniżkę cen prądu o 10 proc. Chętni na skorzystanie z tej oferty mogą zgłaszać się do końca kwietnia.

Rosja potwierdza: Bułgaria strategicznym partnerem w South Stream


Rosja potwierdziła, że Bułgaria jest strategicznym partnerem w projekcie gazociągu South Stream. Rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatko powiedział, że jego piątkowe rozmowy w Sofii o tym gazociągu pod Morzem Czarnym przebiegły w pragmatycznym duchu.

Poland's Energy Policy until 2030


Improving energy efficiency, increasing security of supply and developing competitive markets for fuels and energy, introducing nuclear power, increasing the use of renewable sources and reducing the impact of energy on the environment – these are the priorities of "Poland's Energy Policy until 2030" developed by the Ministry of Economy.

InterCity godzi się z Przewozami Regionalnymi


PKP InterCity i Przewozy Regionalne dogadały się w sprawie spłaty zadłużenia. Czy to koniec konfliktu, jaki rozgorzał pomiędzy samorządową spółką a Grupą PKP?

Pawlak do studentów: możemy być liderem w przemyśle samochodowym


- Polska może być liderem w produkcji nowych rozwiązań w przemyśle samochodowym - przekonywał na Politechnice Warszawskiej podczas spotkania ze studentami kandydat PSL na prezydenta Waldemar Pawlak

Do końca maja utrudnienia na autostradzie A4 w Gliwicach


Od poniedziałku do końca maja utrudniony będzie przejazd autostradą A4 w okolicach węzła "Sośnica" w Gliwicach, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1. W tym czasie prowadzone będą prace wykończeniowe na oddanym już do użytku węźle.

NWZ Mediatela zdecyduje o emisji akcji serii J w związku z połączeniem z CenterNetem


Liczba turystów korzystających w Polsce z noclegów w styczniu 2010 r. spadła do 191 tys. 289 osób z 200 tys. 115 w grudniu 2009 roku - podał GUS.

Sprzedaż mieszkań Dom Development jak przed kryzysem


Dom Development sprzedał w pierwszym kwartale 343 mieszkania, czyli mniej więcej tyle, ile dwa lata temu, nim zaczął się kryzys

Kłótnia o dotacje na Lubelszczyźnie, są dwa projekty uchwał


Dziś decyzja w sprawie unijnych dotacji w lubelskim regionalnym programie operacyjnym. Będzie konflikt z ministerstwem?

Odbiorcy nie chcą ponosić kosztów przyłączania OZE do sieci


Prezes PTPiREE Artur Różycki Różycki zwrócił uwagę na brak precyzji w obowiązujących przepisach dot. zasad finansowania przyłączania do sieci Odnawialnych Źródeł Energii. Przeniesienie kosztów przyłączania tych źródeł do sieci na operatorów zwiększyłoby stawki opłat dystrybucyjnych o ponad 10 proc.

Rząd chce walczyć z biurokracją


Nadbudowywanie biurokracji w Polsce trzeba uciąć  - powiedział wiceminister Adam Szejnfeld podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Gospodarki. - Dostrzegamy w Polsce problem skali obciążeń ...

TNS OBOP: 83 proc. Polaków chce darmowej platformy TVP


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

znalezionych: 24075, strona 13 z 1605
<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>