Więcej oleju z rafinerii Lotosa


W gdańskiej rafinerii uruchomiona została nowa instalacja destylacji ropy naftowej. Dzięki temu zwiększono zdolności produkcyjne najwyższej jakości diesla. Uruchomiona właśnie instalacja CDU/VDU, w połączeniu z całą ...

Enion Energia ma umowę z ArcelorMittal Poland


Zgodnie z podpisaną w ubiegłym miesiącu umową Enion Energia do końca 2011 roku będzie sprzedawał energię elektryczną hutom koncernu ArcelorMittal Poland – informuje „Puls Biznesu”.

Swora: energetyka trwoni pieniądze na pakiety socjalne i kluby sportowe


Mariusz Swora, odchodzący prezes Urzędu Regulacji Energetyki konsekwentnie uważa, że wciąż brak jest powodów do uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych, a odbiorcy ci nie są do tego przygotowani.

Spotkanie ministra gospodarki Piotra Woźniaka z polskimi eurodeputowanymi w Brukseli


Minister Gospodarki Piotr Woźniak podczas spotkania z polskimi europarlamentarzystami zaapelował o nie przyjmowanie niekorzystnych dla Polski poprawek do rozporządzenia REACH i dyrektywy usługowej. Wizyta ministra Piotra Woźniaka w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się 11 października br.

Pamięci flash USB PQI i812 i U339XT


PQI rozszerzył swoją ofertę pamięci flash USB o modele U339XT oraz i812. PQI U339XT to pamięć flash, którą można podłączyć do portu USB 2.0 o prędkości - x 180. Transfer danych urządzenia wynosi: 27 MB/s w odczycie i 15 MB/s w zapisie.

Zapasy ropy wzrosły bardziej od oczekiwań


W Stanach nie tylko nie było oberwania chmury (mimo wzrostów zapasów ropy wobec oczekiwanego spadku), lecz początkowe straty zostały odrobione. To może jednak nie wystarczyć do wzrostów w Europie.

Makarony Polskie chcą mieć 300 mln zł przychodów i 4% rentowności netto w 2012 r.


\"\"VII Monet I po co tak się szarpać\? Sprawy od dawna układały się w jednoznaczną, niezobowiązującą historię. I takie było przecież twoje założenie. Więc dlaczego chcesz temu nadać teraz inny, bardziej głęboki sens\? W tym układzie to już niemożliwe, trzeba rozejrzeć za nowym rozwiązaniem. horoskop.wp.pl

Polkomtel bierze Nordisk. NFI Midas dostanie 9 mln, resztę Karkosik


Operator sieci Plus kupił spółkę, która pozwala zagęścić zasięg mobilnego internetu.

KE podnosi prognozę PKB dla Polski na 2010 roku


W tym roku gospodarka Polski wzrośnie o 2,6 proc. - poinformowała Komisja Europejska, która znacząco zwiększyła prognozę dla naszej gospodarki. W listopadzie KE prognoza wzrost PKB Polski w 2010 na poziomie 1,8 proc.

Zasiłek chorobowy nie może wpływać na wysokość emerytury


ZUS, który ustala wysokość emerytury, nie może brać pod uwagę ani zasiłku chorobowego, ani świadczenia rehabilitacyjnego, jeżeli zostały one wypłacone po zakończeniu pracy zawodowej. Świadczenia te nie wpłyną zatem na wysokość emerytury - orzekł w środę Sąd Najwyższy.

Złoty traci w reakcji na kryzys grecki i osłabienie euro


CP Energia nie musi utrzymywać zapasów obowiązkowych


CP Energia poinformowała, że w dniu 26 października 2009 r. otrzymał Decyzję Ministra Gospodarki zwalniającą ją z obowiązku utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego przez okres jednego roku od dnia wydania decyzji.

Sesja na GPW może zacząć się na poziomach zamknięcia


Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 7 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 10 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.

Kolejna ustawa „Pakietu na rzecz przedsiębiorczości” - lepszy dostęp do informacji gospodarczej


Możliwość przekazywania informacji o zaległych zobowiązaniach przez wszystkich wierzycieli, a nie tylko przedsiębiorców, oraz otwarta lista tytułów prawnych do informowania o zobowiązaniach to najważniejsze rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych. Dokument, przygotowany pod kierownictwem wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda w Ministerstwie Gospodarki, został przyjęty przez rząd 21 kwietnia br.

Ludwik Kotecki: Euro w Polsce najszybciej jak się da


- Członkostwo w ERM II nie wymaga spełniania żadnych kryteriów, dlatego scenariusz wejścia tam bez spełnienia kryterium fiskalnego jest jak najbardziej możliwy i prawdopodobny - powiedział w czwartek wiceminister finansów i pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia euro Ludwik Kotecki. Jego zdaniem europejską walutę trzeba wprowadzić w Polsce najszybciej, jak to tylko możliwe

znalezionych: 24075, strona 17 z 1605
<<<  -  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  -  >>>