Obywatelskie Forum Legislacji o założeniach do projektu ws. lobbingu


Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Rada Polityki Pieniężnej ustąpiła zarządowi NBP


RPP poszła na ustępstwo wobec zarządu NBP i zmieniła kontrowersyjną uchwałę ws. liczenia zysku

Wyprawka szkolna za kredyt


Ostatnie dni sierpnia oznaczają dla rodziców wzmożone wydatki związane z przygotowaniem swoich pociech do nowego roku szkolnego. Niestety z roku na rok zakup wyprawki jest coraz droższy, a wymagania dzieci (i nauczycieli) coraz wyższe. Wyszykowanie jednego dziecka do szkoły, to w optymistycznej wersji wydatek rzędu 500-600 złotych - podał portal Bankier.pl.

Zakończenie procedury udostępniania przepustowości w rejonie Podbeskidzia


GAZ-SYSTEM poinformował, że w wyniku ogłoszonej w dniu 18 września 2009 roku procedury udostępniania przepustowości dla połączenia międzysystemowego z Czechami w rejonie Podbeskidzia, podpisane zostały umowy o świadczenie usługi przesyłania z trzema firmami, które wzięły udział w procedurze.

Illustrated cargo-handling dictionary - trzecia edycja


Ukazało się trzecie wydanie „Ilustrowanego słownika przeładunku towarów” autorstwa Petera Brodie. Wydawcą jest Informa Law, spółka zależna Lloyd's List. „Ilustrowany słownik…” jest znanym i polecanym wydawnictwem ...

Zapotrzebowanie na energię dla przemysłu powoli wzrasta


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, PSE Operator, przewiduje, że zużycie energii będzie w tym roku mniejsze o około 5 proc. niż w 2008 roku. Spółki obrotu mają jednak nadzieję na wzrost jej zużycia w przyszłym roku.

Biuletyn Nr 50 (501) 14 - 20 grudnia 2009 r.


W zestawieniu najpopularniejszych płyt w USA wciąż króluje Susan Boyle z debiutanckim albumem "I Dreamed A Dream".

"Puls Biznesu": Garb Polaka - 19.300 zł


19.300 zł - tyle na koniec przyszłego roku będzie wynosił dług publiczny na głowę przeciętnego Kowalskiego. To niemal dwa razy więcej niż jego prywatne zobowiązania (10,4 tys. zł), alarmuje "Puls Biznesu".

MinFin spłaciło 468,9 mln euro długu zagranicznego w maju


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Fundusz nieruchomościowy Plaza Centers w USA pozyskał inwestora finansowego


W piątek złoty konsoliduje się w relacji do dolara i euro. O godzinie 12:35 kurs USD/PLN testował poziom 3,3666 zł, EUR/PLN 4,0843 zł. Zyskuje on natomiast do szwajcarskiego franka i funta. Ich kursy w południe kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9399 zł i 4,9331 zł.

Saldo wpłat i umorzeń do TFI mogło wynieść ponad +0,5 mld zł w grudniu


Przedstawiciele spółki Wars obsługującej wagony restauracyjne i sypialne w pociągach obiecują ładniejsze wagony, nowe dania i bardziej wykwalifikowanych pracowników. Od dwóch lat firma wprowadza zmiany, które mają umilić podróż pasażerom

Żelazostopy: Żelazomangan FeMn i Żelazokrzemomangan FeSiMn (Ferroalloy: ferro-manganese, ferro-silico-manganese) - Ukraina - wszczęcie postępowania ochronnego przed nadmiernym importem z UE


17 lutego 2010 r. Ukraina wszczęła postępowanie ochronne przed nadmiernym importem z UE żelazostopów: żelazomanganu FeMn i żelazokrzemomanganu FeSiMn.

Polska może być jedynym krajem w Unii z dodatnim PKB


Tak wynika z raportu Eurostatu na temat PKB w krajach Unii Europejskiej za II kwartał. Nasz kraj jest jedynym, który od II kwartału 2008 r. nie zanotował ujemnego PKB

Skarb sprzedał mennicę i zarobił 347 mln zł


347 mln zł zarobił Skarb Państwa i Bank Gospodarstwa Krajowego na sprzedaży swoich udziałów w Mennicy Polskiej

"GP": Będą kary za odmowę usługi


Już wkrótce każda osoba będzie mogła żądać odszkodowania za dyskryminację w dostępie na przykład do oświaty, opieki zdrowotnej czy usług - informuje "Gazeta Prawna".

znalezionych: 24075, strona 18 z 1605
<<<  -  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  -  >>>