Kubańczykom znów zakazano sprowadzania aut


Tylko niecały rok Kubańczycy mogli prywatnie sprowadzać samochody z importu. Nieoczekiwanie rząd w Hawanie anulował to prawo pod pretekstem nadużyć.

W Indiach ruszyła produkcja volkswagena polo


Niemiecki koncern samochodowy Volkswagen ruszył w sobotę z produkcją marki Polo w fabryce w Chakan w pobliżu zachodnioindyjskiego miasta Pune. Jest to największa niemiecka inwestycja na subkontynencie. Budowa zakładów kosztowała 580 mln euro.

Gazprom uregulował dług za tranzyt


Białoruś potwierdziła w czwartek, że Gazprom uregulował dług za tranzyt gazu przez jej terytorium - poinformowała białoruska spółka energetyczna Biełtransgaz.

CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,46 proc. do 4.031,99 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,46 proc. do 4.031,99 pkt. (PAP)

W regionie przybędzie 750 miejsc pracy!


Mamy dobre wieści dla tych, którzy poszukują roboty. Atos Origin Polska oddział międzynarodowej firmy branży usług informatycznych, otrzymał unijny grant w wysokości ponad 2 mln 600 tys. ...

Nieudany przetarg na biogazownie


W ogłoszonym przez Fundację Bałtycka Eko-Energetyka przetargu na budowę biogazowni rolniczej wraz z blokiem kogeneracyjnym w ramach tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego nie wpłynęła żadna oferta – donosi „Puls Biznesu”.

Kryzys nie ima się PZU


Ubezpieczeniowy gigant zarobił w pierwszym półroczu tego roku 2,3 mld zł. - W całym roku może to być nawet 4 mld zł - zapowiada prezes PZU Andrzej Klesyk. Jeśli się uda, będzie to rekordowy zysk w historii spółki

Dniem ustalenia prawa do dywidendy Neuca będzie 16 lipca


Ogromny poziom długu publicznego pozostanie na najbliższe kilkadziesiąt lat najpoważniejszym problemem dla największych gospodarek świata - wynika z najnowszego raportu International Institute for Business Development. Według raportu dług publiczny Japonii będzie się utrzymywał powyżej dopuszczalnego poziomu 60 proc. PKB aż do 2084 r., a Włoch do 2060 r. - informuje Reuters.

Zakaz ruchu ciężarówek od piątkowego wieczora do niedzieli


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

PGNiG przeznaczy unijne dofinansowywanie na rozbudowę czterech PMG


PGNiG przeznaczy przyznane przez UE dofinansowanie w wysokości 390 mln euro na rozbudowę czterech podziemnych magazynów gazu (PMG), głównie w zakresie gazu ziemnego wysokometanowego, w Strachocinie na Podkarpaciu, Wierzchowicach na Śląsku i Mogilnie w Kujawsko-Pomorskiem oraz na budowę nowego podziemnego magazynu gazu w Kosakowie koło Gdańska.

Rosja kładzie rękę na wielkich złożach ropy w Iraku


Grupa kontrolowana przez rosyjski Łukoil wygrała ogłoszony przez władze Iraku przetarg uzyskując, kontrolę nad polem West Qurna, jednym z największych niezagospodarowanych pól naftowych na świecie. Podnoszący się powoli z wojennego upadku Irak liczy, że zawarte w wyniku przetargu umowy pozwolą mu zrównać się z takimi potentatami w wydobyciu ropy naftowej jak Arabia Saudyjska

Polska waluta zyskała w tym tygodniu


Miniony tydzień na polskim rynku walutowym charakteryzował się dosyć dużą zmiennością wartości złotego.

Monnari miało 114,57 mln zł straty netto w 2009 r., wzrost o 283,6% r/r


Polskie firmy chętnie powalczyłyby o kontrakty współfinansowane przez Bank Światowy. Ale nie wiedzą, że mogą - pisze \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Puls Biznesu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Rostowski: Wybór Belki ustabilizuje sytuację w NBP


Wybór Marka Belki na stanowisko szefa banku centralnego ustabilizuje sytuację w NBP - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

10 lat GSE w Polsce


W ciągu dziesięciu lat istnienia na polskim rynku, firma GSE Polska wybudowała i oddała do użytku budynki logistyczne, przemysłowe i usługowe o powierzchni ponad 500 000 ...

znalezionych: 24075, strona 3 z 1605
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>