W 2009 roku na GPW można było zarobić nawet ponad 500 procent


W skali całego roku warszawski parkiet urósł o prawie 40 procent, a wartość spółek na nim notowanych przekroczyła poziom 700 miliardów złotych.

Rozpoczyna się spór o kształt rezolucji w sprawie Białorusi


We wtorek mają rozpocząć się negocjacje w sprawie rezolucji, którą Parlament Europejski ma przyjąć w odpowiedzi na łamanie praw człowieka na Białorusi. Ma być ona odpowiedzią na ostatnie represje wobec polskiej mniejszości, sam dokument będzie jednak szerzej poruszać kwestię łamania praw człowieka.

Janusz Palikot regionalnym szefem PO


Poseł Palikot został ponownie wybrany na szefa lubelskiego oddziału Platformy.

Świat walczy z recesją


W przypadku przebywania w jednej strefie walutowej, winić za kryzys finansowy nie powinno się finansów publicznych, ale ucieczkę w okresie kryzysu kapitału prywatnego.

Przedsiębiorco, uważaj na mafię!


Mafie, haracze, szantaże - wszystko to już od dawna obecne było w życiu polskiego biznesmena. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie ważył się nawet wspomnieć o tym procederze.

Marszałek - sondażowy zwycięzca


Gdyby wybory prezydenckie odbyły się z najbliższą niedzielę, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zdobyłby 26 proc. głosów, wygrywając w cuglach z Lechem Kaczyńskim (15 proc.) oraz Andrzejem Olechowskim (6 proc.).

Miller: sytuacja powodziowa jest gorsza niż przewidywano


- Fala powodziowa na Wiśle jest znacznie dłuższa niż na Odrze. Na najdłuższej polskiej rzece ma ona długość 6 dni, na Odrze - dwa - oznajmił minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Powiedział również, że sytuacja powodziowa jest gorsza niż się spodziewano.

Tauron zadziwi niskimi cenami


30 czerwca na giełdzie zadebiutuje Tauron po zadziwiająco niskich cenach akcji. Wygląda na to, że rząd jest zdeterminowany, by jeszcze w tym roku sprzedać znaczącą ilość walorów spółki.

Sikorski: "Prezydent nie jest królową Anglii"


W "Kropce nad i" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wyjaśniał swoje wypowiedzi z niedzielnego wiecu, ale się nie tłumaczył. Przedstawił również wizję prezydentury "skandynawskiej" - Prezydent jest od reprezentowania kraju, od spraw bezpieczeństwa i wojskowych. Mniej urzędników, mniej ekspertów od wszystkiego, ale prezydentura ma być taka, która spowoduje, ze Polska boksuje powyżej swojej kategorii wagowej.

Pomoc z Unii zależeć będzie od wysokości strat


Polska może uzyskać pomoc z Europejskiego Funduszu Solidarności przekraczającą 100 mln euro, jeśli straty spowodowane przez powódź zostaną oszacowane na wyższe niż 3 mld euro. Dziś w sejmie przemawiał Janusz Lewandowski, unijny komisarz ds. budżetu.

Katastrofa na rynku nieruchomości w 2009 r. to fikcja


Chociaż każdy oceniał ubiegły rok z nieco innej perspektywy, wspólny wniosek, jaki da się wyciągnąć ze wszystkich wypowiedzi, jest taki, że 2009 rok nie okazał się tak katastrofalny, jak niektórzy przewidywali.

Problem w Kancelarii Prezydenta


Do incydentu doszło kilka dni temu między Jackiem Michałowskim, mianowanym przez Bronisława Komorowskiego na szefa Kancelarii Prezydenta a urzędniczką, zatrudnioną jeszcze przez zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zasiłki dla bezrobotnych prawie najniższe w UE


Polski bezrobotny dostaje 575 zł zasiłku. W Luksemburgu kwota tego świadczenia może być ponad 20 razy większa. Money.pl sprawdził, jak świadczenia, na które mogą liczyć polscy bezrobotni, wyglądają na tle innych europejskich krajów.

PiS pyta o działania rządu w sprawie powodzi


Poseł PiS Jarosław Zieliński wezwał premiera do przedstawienia informacji o działaniach rządu w związku z powodzią na południu Polski.

Marcinkiewicz: Przeżyjemy krwawe polityczne lato.


Ta kampania będzie najostrzejsza z dotychczasowych. Młodzi PR-owcy obu stron uczą się od amerykańskich specjalistów, a tam na kandydatach nie zostaje sucha nitka. Dziadek z Wehrmachtu to mały pikuś powiedział Kazimierz Marcinkiewicz w wywiadzie dla dziennika Polska The Times .

znalezionych: 2583, strona 4 z 173
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>