Internauci krytyczni wobec reklamy w sieci


Dwóch na trzech badanych użytkowników sieci jest ogólnie negatywnie nastawionych wobec reklam, wynika z raportu sporządzonego przez firmę badawczą Gemius "Stosunek internautów do reklamy". Co ciekawe, są oni bardziej krytycznie nastawieni wobec reklam w sieci, niż wobec innych form reklamowania produktów. Pomimo negatywnego nastawienia, większość użytkowników sieci akceptuje obecność uciążliwych reklam, jako cenę za bezpłatny dostęp do stron internetowych.

Tebodin SAP-Projekt, wiodąca firma konsultingowo-projektowa w Polsce, podpisała umowę ramową z miastem Warszawa na świadczenie usług pomocy technicznej dotyczącej projektów, które ubiegają się o dofinansowanie z ... W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0). Związkowcy z ENEI zwrócili się z prośbą do Przewodniczącego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego o wyjaśnienie legalności ostatniej transakcji sprzedaży przez spółkę akcji serii C.Wypowiadając się dla „Rzeczpospolitej”, Janusz Steinhoff, wicepremier odpowiedzialny za gospodarkę w rządzie Jerzego Buzka krytycznie ocenił fakt, że w osiągniętym w piątek porozumieniu strona polska nie zdołała zdobyć zobowiązania Rosjan do budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego przez Polskę. Ogłoszony w niedzielę przez irańskie władze plan budowy 10 nowych ośrodków wzbogacania uranu, w tym pięciu w wyznaczonych już lokalizacjach, większość ekspertów uważa za niemożliwy do zrealizowania. Wiceminister pracy Czesława Ostrowska poinformowała PAP w środę, że do tej pory chęć skorzystania z przewidzianych w pakiecie antykryzysowym dopłat przeznaczonych na utrzymanie miejsc pracy wyraziło 59 firm, które z powodu kryzysu gospodarczego popadły w kłopoty finansowe. Dodała, że zamiar wprowadzenia elastycznego czasu pracy zgłosiło prawie 300 pracodawców.

...

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. O godz. 11.45 z prawie trzygodzinnym opóźnieniem ruszyły w końcu notowania na warszawskiej giełdzie. Awaria systemu, która uniemożliwiała start sesji została usunięta.

Rosja i Wenezuela zawarły w poniedziałek w Moskwie porozumienie o utworzeniu joint-venture dla zagospodarowania wenezuelskiego złoża ropy naftowej Junin-6, którego zasoby ocenia się na 53 mld baryłek - poinformowały rosyjskie władze. Konflikt między Urzędem Regulacji Energetyki a resortem gospodarki doszedł do takiego poziomu, że URE nie chce informować ministerstwa o swych działaniach Konfederacja Pracodawców Polskich apeluje do premiera Donalda Tuska o dotrzymanie obietnic i zlikwidowanie tzw. ustawy kominowej ograniczającej wynagrodzenia w państwowych spółkachProgram dla elektroenergetyki przewiduje, że PGE oraz Tauron, obejmujące 60 proc. rynku energii elektrycznej, pozostaną pod kontrolą Skarbu Państwa, w więc w przypadku tych spółek nie wchodzi w grę sprzedaż większościowych pakietów akcji - powiedział w rozmowie z PAP wicepremier Waldemar Pawlak. Szef Europarlamentu Jerzy Buzek otrzymał tegoroczną Nagrodę Specjalną Business Centre Club. Złota statuetka jest przyznawana za krajową i międzynarodową działalność społeczną, naukową i polityczną 66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

Złoty tracił na wartości w czwartek, możliwe dalsze osłabienie


Podatnicy osiągający przychody z wynajmu np. mieszkania będą mieli więcej czasu na wybór zryczałtowanej formy opodatkowania tych przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W czwartek pozytywnie zaopiniowała go sejmowa podkomisja do spraw monitorowania systemu podatkowego.

Jaja na Wielkanoc - nie tylko od kury


Jajko od kury to niejedyny wybór na wielkanocny stół. W sklepach można kupić jajka przepiórcze, a gdzieniegdzie też jaja strusie. Waga jaj waha się od 12 gram do 2 kg, a ceny od 20 groszy do 90 zł za sztukę.

Rynki akcji - oczekiwanie na korektę


Na rynkach akcji sytuacja zaczyna coraz wyraźniej przypominać tę, jaka miała miejsce w maju i przez dużą część czerwca, kiedy to z jednej strony indeksy trzymały się bardzo mocno, a z drugiej nasilało się oczekiwanie na silniejszą korektę po forsowanych zwyżkach.

Nowak: Rząd będzie chronić przede wszystkim stoczniowców


Jeżeli zapłata za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie nie wpłynie do północy w poniedziałek, rząd będzie ponownie szukał inwestora - zapowiedział szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Dodał, że rząd będzie przede wszystkim szukał rozwiązania korzystnego dla stoczni i dla stoczniowców.

EON, Dong Energy i Masdar zbudują potężną elektrownię wiatrową


Konsorcjum firm EON, Dong Energy oraz Masdar poinformowało o zakończeniu fazy kontraktowania usług i dostaw dla realizacji pierwszego etapu farmy wiatrowej London Array, która powstanie kosztem około 2,2 mld euro u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

Dyrektywy BHP


Podmioty zainteresowane prowadzeniem szkoleń dla osób mających dostęp do materiałów wybuchowych mogą wystąpić z wnioskiem do MG o uzyskanie odpowiedniego upoważnienia.

Irlandzkie banki czekają na wyrok ministra finansów


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Waldemar Pawlak and Hussein Al-Shahristani on oil sector cooperation


The main topic of the talks between Waldemar Pawlak, Deputy Prime Minister and Minister of Economy and Hussein Al-Shahristani, Iraqi Minister of Oil was development of Polish-Iraqi economic cooperation, including particularly the oil sector. The meeting took place in the premises of the Ministry of Economy, on 21 August.

Koniec ubezpieczeniowego eldorado


To będzie trudny rok dla towarzystw ubezpieczeniowych. W minionym półroczu najwięksi gracze sprzedali zaledwie o 2 proc. więcej polis niż przed rokiem. - W najbliższych miesiącach może być jeszcze gorzej - przyznają ubezpieczyciele

"RBK-daily": Surgutnieftiegaz może wymienić akcje MOL na Możejki


Surgutnieftiegaz, jeden z największych koncernów naftowych w Rosji, może oddać swój pakiet akcji węgierskiego MOL polskiemu PKN Orlen w zamian za Orlen Lietuva, tj. rafinerię w Możejkach, na Litwie - informuje w środę dziennik "RBK-daily".

MSZ: opinia nie jest przeszkodą w podpisaniu umowy gazowej z Rosją


Stanowisko MSZ ws. zgodności z prawem UE międzyrządowego porozumienia gazowego z Rosją jest "wyłącznie opinią prawną" i nie stanowi przeszkody w podpisaniu umowy - oświadczył w poniedziałek resort spraw zagranicznych. Decydujące znaczenie ma uchwała rządu - podkreślił.

Murdoch odgrodzi się od Google'a i Binga


Skandale pedofilskie mocno wstrząsnęły ostatnimi czasy kościołem katolickim. Brytyjski "Sunday Times" pisze w tym kontekście o "winach" Jana Pawła II. Zdaniem gazety, papież-Polak "zlekceważył nadużycie wobec dwóch tys. chłopców". Artykuł opisuje dziennik "Polska The Times".

„Godzina dla ziemi” kolejne firmy przyłączają się do akcji


Kolejne firmy informują o przyłączeniu się do inicjatywy WWF „Godzina dla Ziemi" (Earth Hour). W najbliższą sobotę wyłączyć światła w części swoich obiektów zamierza Grupa TP oraz firma doradcza Deloitte.

Światowy impuls na obradach PSML


W auli nowego budynku Szkoły Głównej Handlowej, oddalonego nieco od głównej siedziby Uczelni, odbyło się 18 lutego zebranie Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki. Po powitaniu gości prof. ...

PGE Elektrownia Bełchatów wcześniejszej spłaci dług


Zarząd PGE Elektrownia Bełchatów podjął decyzję o wcześniejszej spłacie, w kwietniu 2010 r., większości zadłużenia na finansowanie programu inwestycyjnego związanego z budową nowego bloku energetycznego o mocy 858 MW.