Policja podtrzymuje stanowisko


Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej nadesłał do naszej redakcji wyjaśnienie w sprawie feralnego skrzyżowania ulic Żywieckiej i Skłodowskiej w Bielsku-Białej. Oto one.

Robert Kubica za udział w reklamie może zażądać miliona zł, Marcin Gortat - 800 tys., Adam Małysz - 400 tys. Krakowski sąd ukarał grzywną motocyklistę, który w punkcie poboru opłat tamował ruch. Mężczyzna płacił drobnymi za przejazd autostradą A4 Kraków- Katowice. Siedem lat gwarancji na wszystkie modele sprzedawane w Europie wprowadziła Kia.Wyzwiska, pogróżki i ubliżające gesty. Złośliwe komentarze i nerwowe reakcje to codzienność na polskich drogach. Jak nie dać się ponieść emocjom za kółkiem i nie stać się ofiarą cudzej agresji? Za zaostrzeniem kar dla nietrzeźwych kierowców opowiedziały się w środę wszystkie kluby poselskie. Firmy łączą się i rozstają. To cecha współczesnej gospodarki rynkowej. Jednak polityka koncernów motoryzacyjnych przypomina niekiedy zwyczaje matrymonialne gwiazd ekranu.

Zrodził się pomysł - jakżeby inaczej, oczywiście w Sejmie - aby każdy kierowca, z dowolnego powodu zatrzymany przez policję, był obowiązkowo badany alkomatem.

Dwóch policjantów asystujących komornikowi trafiło we wtorek rano do szpitala w Jarocinie (Wielkopolska). 47-letni mężczyzna w miejscowości Komorze oblał ich benzyną i podpalił. Komornikowi nic się nie stało. Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała telefonicznie z prezydentem USA Barackiem Obamą na temat decyzji amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji z planowanej sprzedaży spółki Opel - poinformował w czwartek w komunikacie rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm.

Volkswagen poddał lifitngowi transportera. Samochód otrzymał m.in. nowy przód, który nawiązuje do nowego polo. W Mińsku Mazowieckim w poniedziałek rozpoczęto budowę pierwszego odcinka autostrady A2 w województwie mazowieckim. Władze stolicy Dolnego Śląska sprzeciwiają się pomysłowi ministerstwa infrastruktury, by płacić za autostradowe obwodnice miast. Resort chce wprowadzić opłaty od przyszłego roku. Władze Wrocławia apelują do parlamentarzystów o zmianę prawa.Nissan odświeżył pathfindera i navarę. Dwa nie montowane dotychczas w tych pojazdach silniki, nieco zmodyfikowany wygląd, bardziej komfortowe wnętrza, więcej elegancji, więcej multimedialności... Rząd Niemiec uzależnia wsparcie finansowe dla Opla od podjęcia przez pozostałe kraje z zakładami tej firmy zobowiązań dotyczących ich udziału w kosztach pomocy - podał w czwartek niemiecki dziennik "Handelsblatt", powołując się na informacje z kół rządowych. Nowy odcinek autostrady A4 Kraków - Szarów został otwarty dla kierowców.

A prius wciąż bestsellerem!


Hybrydowy model Toyoty - Prius był w marcu najlepiej sprzedającym się samochodem w Japonii, mimo ostatnich kłopotów koncernu z jakością swych samochodów.

Lexus porównuje się z BMW


Lexus wprowadził na europejski rynek model RX 450h w wersji z napędem na przednią oś) z bardzo niską emisją CO2 - 140 g/km. I to przy mocy 299 KM.

Sól na wagę złota


Sroga zima wzmaga popyt na sól.

14 tys. euro za przejazd


Dziesięciu Włochów wróciło do kraju z koła podbiegunowego taksówką, ponieważ z powodu paraliżu ruchu lotniczego nie mieli oni jak wydostać się z Norwegii. Szacuje się, że rachunek za kurs do Mediolanu mógł wynieść nawet 14 tysięcy euro.

Bolid dla Kubicy za 2 tygodnie


Oficjalną prezentację bolidu teamu Renault R30 na sezon 2010, którym będzie jeździł Robert Kubica, zaplanowano w niedzielę 31 stycznia na torze w Walencji - poinformował oficjalnie francuski zespół.

Jak sprawdzić silnik używanego


Zakup samochodu używanego do temat rzeka. Staramy się podpowiadać, jak rozpoznać, czy auto nie ma za sobą przygód blacharskich, publikujemy testy pojazdów z drugiej ręki. Wszystko po to, by nie nadziać się na tzw. minę.

Olej napędowy droższy o 17 groszy


Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt ustawy wprowadzającej od 1 stycznia 2010 r. podwyżkę opłaty paliwowej na olej napędowy.

Ściganie za parkowanie


Kara za brak opłaty za parkowanie nie przedawnia się po pięciu latach - uważają prawnicy stołecznego ratusza.

Pół tysiąca kradzionych lusterek


Grupę osób kradnących lusterka samochodowe na terenie Wielkopolski rozbili policjanci z Komornik. W trakcie przeszukań znaleźli ponad pół tysiąca skradzionych z aut lusterek.

Volvo dla Chińczyków!


To już nie są spekulacje. Ford oficjalnie poinformował, że największy chiński producent samochodów, Geely Automotive to najpoważniejszy kandydat do zakupu Volvo.

Wziął 2 mln łapówek?!


Były wicedyrektor katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Henryk P. został zatrzymany pod zarzutem korupcji. Według śledczych, w latach 1998-2007 miał przyjąć łącznie ponad 2 mln zł.

Kobieta wjechała w przystanek


Sześć osób w wieku 14-19 lat zostało rannych we wtorek rano, gdy samochód osobowy uderzył w przystanek autobusowy na trasie krajowej nr 22 Starogard Gdański-Chojnice.

Omijajcie dziś A4!


Kierowcy, omijajcie dziś płatny odcinek autostrady A4 - apelują motocykliści.

Paliwa: wkrótce 5 zł za litr?!


Analitycy biura Reflex oraz portalu e-petrol.pl prognozują, że ceny paliw na stacjach benzynowych nadal będą rosły. Olej napędowy jest najdroższy od 1,5 roku.

Jechała bez opon (video)


Tylko w ubiegłym roku na polskich drogach doszło do ponad 3,5 tys. wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.