Każdy wydawca chce dotknąć iPada


Dziś światowa premiera iPada - najnowszego gadżetu firmy Apple. W polskich sklepach pojawi się nieprędko, ale najtęższe umysły w branży wydawniczej już głowią się nad tym, jak na nim zarobić.

20 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi Serj Tankian, wokalista znany z grupy System Of A Down. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Polskiego Radia. Kodeks pracy dopuszcza możliwość tymczasowego powierzenia pracownikowi innej pracy niż umówiona. Pracodawca powinien jednak pamiętać, że nowe obowiązki muszą odpowiadać posiadanym przez zatrudnionego kwalifikacjom. W przeciwnym razie pracownik ma pełne prawo odmówić ich wykonywania. W marcu deweloperzy zaczęli budowę 6258 mieszkań, czyli przeszło dwukrotnie więcej niż przed rokiem - podał w poniedziałek GUSSłowacka gospodarka odbiła się od dna. Wynik z II kwartału jest o 12,6 pkt. proc. lepszy w porównaniu do I kwartału. Wtedy PKB spadł o 11,4 proc - podała agencja Reuters. Na zaproszenie ministerstwa gospodarki przyjedzie dziś do Polski delegacja funduszy inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rząd chce rozmawiać i sprzedaży m.in. Zakładów Azotowych Szwedzka prasa dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku.

Dziś wszystkie światowe giełdy chorowały na korektę. Jak widać to przypadłość bardzo zaraźliwa.

Grupa Lotos zmieniła ceny paliw - poinformowało w środę biuro prasowe spółki. Twój mały zuch jest ciekawy świata, a wirtualna rzeczywistość wciąga go bez końca? Pamiętaj, że Internet to nie tylko źródło rozrywki oraz informacji, ale także niebezpiecznych zagrożeń. Wirusy, trojany, backdoory oraz niemoralne i wulgarne strony to tylko niektóre przykłady niebezpieczeństw, na jakie narażeni są mali użytkownicy Internetu. Zapraszamy do zapoznania się z poradami firmy G Data, jak chronić dziecko przed zagrożeniami płynącymi z sieci.

Na temat współpracy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Petrolinvestu, a raczej jej braku pisze „Puls Biznesu”. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach. Gazprom dostanie rury na Ukrainie, przez które płynie gaz także do Polski? Oferuje to Rosjanom nowy rząd Ukrainy w zamian za tańszy gaz.Sejmowa komisja finansów pozytywnie zaopiniowała w środę kandydaturę Marka Belki na stanowisko prezesa NBP. Kandydaturę tę zgłosił pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Brak nowych inwestycji - Wśród deweloperów utrzymało się zachowawcze podejście do rozpoczynania inwestycji spekulacyjnych. Na rynek weszło jedynie 57.000 m2 nowej powierzchni magazynowej, wobec podaży sięgającej 400.000 ... Wszystko dzięki posłom, którzy przegłosowali nowelizację ustawy o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Grupa Lotos od czwartku podwyższa ceny większości swoich paliw


Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów.

Tauron. Coraz bliżej wyboru doradcy


Według „Rzeczpospolitej” na krótkiej liście firm ubiegających się o kontrakt na doradztwo finansowe podczas IPO Taurona znalazło się pięć firm.

URE: pół gigawata energii z wiatru w Polsce


253 instalacje wiatrowe pracują w Polsce. Można z nich uzyskać ponad pół gigawata energii - poinformowała PAP Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. Ich liczba i moc wzrośnie, ponieważ urząd wydał już promesy na kolejne koncesje dla inwestycji o mocy 2 tys. MW.

Preferencje mieszkaniowe IV-VI 2009


W II kw. 2009 r. nastąpiło znaczne ożywienie na rynku nieruchomości. Po leniwych pierwszych miesiącach roku, kiedy to słowo kryzys odmieniane było przez wszystkie przypadki, osoby szukające mieszkań zaczęły wykorzystywać spadki cen i dokonywać zakupów. Wynikiem tego jest stały wzrost liczby zawieranych transakcji - wynika z raportu Home Broker.

Motocykliści protestowali na autostradzie A4


Nie tylko na dwóch kółkach, ale również na czterech przyjechali w sobotę na bramki autostrady A4 między Katowicami a Krakowem motocykliści. Protestowali przeciwko równym opłatom dla jedno ...

Złoty osłabiał się rano, będzie podążał za nastrojami na świecie we wtorek


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

DM BZ WBK nadal rekomenduje 'sprzedaj' dla TPSA, wycena 14,40 zł


Po raz pierwszy od 1996 roku stopa bezrobocia na Węgrzech przekroczyła 10 proc. - podała agencja AFP za węgierskim urzędem statystycznym KSH.

Japonia ogłasza wyjście z recesji, ale giełda ostro pikuje


W II kwartale PKB Japonii wzrosło o 0,9 proc. w stosunku do danych z pierwszych trzech miesięcy tego roku. To pierwszy wzrost tej czołowej gospodarki świata od pięciu miesięcy. Analitycy ostrzegają, że w najbliższym czasie większe ożywienie gospodarcze jest mocno wątpliwe. Wzrostowi nie dali wiary także inwestorzy giełdowi, Nikkei 225 spadł o 3,1 proc.

Finowie nadal nie zgadzają się na Gazociąg Połnocny


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, fiński minister spraw zagranicznych Alexander Stubb ostro skrytykował działania Rosji i Niemiec w sprawie budowy Gazociągu Północnego.

Na GPW w środę niewielkie wzrosty indeksów


Po raz trzeci w tym roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym „Financial Times”, jako jedyna polska szkoła wyższa. Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych. 7 grudnia „Financial Times” opublikował „European Business Schools Ranking 2009”, który zamyka listę corocznie ogłaszanych sześciu rankingów edukacyjnych.

Wizzair narzeka na opłaty, ale zapowiada 20-proc. wzrost przewozów


Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo.

Debiut Tauronu. Instytucje finansowe prognozują zysk


„Rzeczpospolita” przeprowadziła wśród instytucji finansowych ankietę w sprawie ceny akcji Tauronu podczas debiutu na GWP.

FIXING NBP: 2.8031 zł za dolara; 4.2043 zł za euro


Przeniesienie udziałów Skarbu Państwa w spółce Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" - przewiduje zawarta we wtorek umowa między skarbem a PERN.

PKP Cargo może trafić do inwestora już w 2010 lub 2011 roku


Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego systemu chłodzenia, przeznaczonego specjalnie dla wyposażonych w GPU ATI \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Cypress\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" kart graficznych Radeon HD 5870 i HD 5850. Nowość to VF3000A o wymiarach 239 x 98 x 51 milimetrów. Cała konstrukcja waży 430 gramów i składa się z miedzianej podstawy, pięciu ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora.

Rosja i Austria chcą przyspieszenia budowy gazociągu South Stream


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, Premier Rosji – Władimir Putin i kanclerz Austrii- Werner Faymann, podczas spotkania w Moskwie wyrazili wspólną chęć przyspieszenia prac nad porozumieniem w sprawie budowy austriackiej części gazociągu South Steram.