Lauren Peso Polska zadebiutuje na NewConnect 16 kwietnia


Lauren Peso Polska, firma zajmująca się szkoleniami i doradztwem personalnym, zadebiutuje na rynku NewConnect 16 kwietnia - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.

Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag. Włosko-brytyjski producent śmigłowców AgustaWestland kupił w piątek od ARP ponad 87 proc. akcji PZL Świdnik za blisko 340 mln zł. AW, która ma teraz prawie 94 proc. akcji świdnickiej spółki, zapowiada zwiększenie zamówień i ulokowanie w Polsce ośrodka badawczego pracującego na rzecz całego koncernu. To wynik o 11 proc. gorszy od oczekiwań analityków. W analogicznym okresie ubiegłego roku zysk netto spółki wyniósł 79 mln zł.Indianie udomowili indyki już około 800 roku p.n.e., jednak początkowo nie hodowali ich dla mięsa, ale ze względu na pióra. Agencja AP przedstawiła w poniedziałek listy najlepiej i najgorzej opłacanych prezesów amerykańskich firm. Zestawienie opiera się na informacjach, jakie firmy przedstawiły amerykańskiej komisji papierów wartościowych (SEC) między 1. stycznia a 30. kwietnia tego roku. Przedstawione sumy sumują między innymi pensje, bonusy, przybliżoną wartość opcji na akcje ich przedsiębiorstw oraz premie szefów spółek Silna ekspansja, kiedy rocznie polscy przedsiębiorcy wydawali na zagraniczne biznesy po kilkanaście-kilkadziesiąt miliardów złotych, załamała się pod koniec 2008 r. W 2009 r. nakłady prawdopodobnie ledwo przekroczą 7 mld zł - ocenia "Puls Biznesu".

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że polska administracja blokuje podpisanie umowy gazowej z Rosją.

W Waszyngtonie trwa od wczoraj X Polsko-Amerykańska Konferencja Nauki i Technologii. Głównym celem spotkania badaczy, przedsiębiorców i przedstawicieli administracji publicznej obu państw jest pogłębienie współpracy w zakresie innowacyjności i zaawansowanych technologii. Polbank, jeden z najbardziej liberalnych banków na polskim rynku, zapowiedział zaostrzenie polityki kredytowej

Tak wynika z podsumowania przygotowanego rzez Urząd Lotnictwa Cywilnego, w którym „policzono” cały rok 2009. Ogółem w ubiegłym roku - polskie porty lotnicze obsłużyły w ruchu ... Axel Springer Polska i Infor Biznes dostały zgodę na połączenie Gazety Prawnej i Dziennika Polska Europa Świat. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że transakcja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku. W marcu stopa bezrobocia w strefie euro utrzymała się na rekordowym poziomie 10,0 proc., który po raz pierwszy osiągnęła miesiąc temu. Wynik ten jest zgodny z oczekiwaniami analitykówStrach przed szabrownikami jest jednym z głównych powodów niechęci mieszkańców zalanych terenów do ewakuacji. Myśl o pozostawieniu całego dobytku na pastwę losu jest dla wielu nie ... Bezpośrednie wsparcie finansowe w ramach indywidualnej pomocy publicznej, zamiast poręczenia kredytu obrotowego - taką propozycję udziału w restrukturyzacji Zakładów Chemicznych Police SA złożyła w środę spółce Agencja Rozwoju Przemysłu SA. Większość samorządów wojewódzkich jeszcze nie podpisała umów o finansowaniu połączeń kolejowych, bo spółka Przewozy Regionalne zaproponowała zaporowe ceny na swoje usługi. Marszałkowie decydują się na wpuszczenie konkurencji albo cięcie połączeń

CEDC ocenia jako mało realne plany drastycznych podwyżek cen wódki w Rosji do 2013 r.


\"\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat

Dodatkowe 3,5 mln zł z NFOŚiGW na edukację ekologiczną


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika \"Science\".

Szczecin.Żaglowiec "Fryderyk Chopin" wypływa w rejs promujący Polskę w Europie


Uroczyste wypłynięcie żaglowca "Fryderyk Chopin" rozpoczyna kampanię promocyjną Polski prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT)"Promujmy Polskę Razem". Wartość całego projektu to 30 mln euro - poinformowano na konferencji prasowej w sobotę w Szczecinie.

Guru polskiej bankowości odchodzi na emeryturę


Prezes BPH Józef Wancer, jeden z najbardziej doświadczonych polskich bankowców, odchodzi na emeryturę.

Analitycy: Gospodarkę Wielkiej Brytanii czeka dekada bólu


Przez następne dziesięć lat Wielka Brytania będzie musiała się zmagać z wielkimi problemami ekonomicznymi - przewiduje grupa analityków z Ernst & Young. Brytyjczycy będą musieli się mocno postarać, żeby podbić PKB do poziomu 1 proc. i zmierzyć się z problemem niebotycznych pożyczek rządu. Tamtejsza gospodarka znacznie bardziej niż do tej pory będzie też zależna od handlu z Azją.

Syzyfowa praca: Grecy próbują zwiększyć ściągalność podatków


Grecja miałaby na pewno jeden dobry sposób na deficyt budżetowy: ściągnąć podatki z szarej strefy, czyli około 15 mld euro rocznie. W 2007 roku szara strefa stanowiła 25,1 proc. PKB. Podobny odsetek niedeklarowanych dochodów mają Hiszpania, Włochy i Portugalia, podczas gdy średnia we Francji wynosi 11,8 proc., a w Stanach Zjednoczonych 7,2 proc.

MSP zakończyło book-building na 10,8% akcji Grupa Lotos po 29 zł/szt.


Przychody Google'a, największej na świecie wyszukiwarki internetowej, wzrosły w czwartym kwartale o 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Przychód osiągnął tym samym poziom 6,79 mld dol.

Ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy


 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna szkoła złożono 8617 wniosków o dofinansowanie zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych oraz na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło prawie 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane także na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna szkoła zostaną przeznaczone na modernizację i utworzenie szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że kolejny termin składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 

KGHM. Porozumienie w sprawie zgazowania węgla


KGHM podpisał memorandum w sprawie współpracy z chińskim partnerem w sprawie zgazowania węgla - podała spółka w komunikacie.

Sieć komórkowa Play oferuje telefon domowy


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

Bilans września na drodze


Bezpieczeństwo na drogach we wrześniu 4005 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 387 osób, a 5019 zostało rannych – tak wygląda bilans bezpieczeństwa na polskich drogach we ...

Będzie kolejna runda gazowych negocjacji Polski z Rosją


Wbrew zapowiedziom Gazpromu w czwartek rządy Rosji i Polski nie parafowały tekstu nowej umowy gazowej. Kolejna runda rozmów odbędzie się w Moskwie po mikołajkach.

Delko ma umowy z Sarantis Polska i Eveline Cosmetics


Koncern Energa S.A., zainteresowany budową drugiego stopnia na Wiśle, podpisał w środę z zarządem województwa kujawsko-pomorskiego list intencyjny o współpracy w przygotowaniu inwestycji. Przeciwko przedsięwzięciu zaprotestowali eksperci organizacji ekologicznej WWF Polska.

FTSE na zamknięciu sesji spadł o 1,05 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 1,05 proc., do 5.046,47 pkt. (PAP)

FTSE na zamknięciu wzrósł o 0,49 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,49 proc., do 5.167,47 pkt. (PAP)