Więcej pociągów na pogrzeb pary prezydenckiej


Mariusz Michałowski. Susz

To pierwszy bank w Polsce, który zdecydował się na masową wymianę wszystkich kart debetowych Visa na karty zbliżeniowe z mikroprocesorem i dodatkową funkcją Visa payWave. W sumie bank wyda ich 6 milionów Spółka ABM Solid złożyła dwa pozwy przeciw Bankowi Millenium m.in. o ustalenie nieważności transakcji opcji walutowych z lipca i września 2008 r., poinformowała spółka w komunikacie. Ewa Łazarska. Suwałki\\\"\\\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat 5,27 mln turystów odwiedziło Polskę od stycznia do czerwca tego roku. To o 16 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - szacuje Instytut Turystyki. Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Rosyjski koncern Rosnieft może zostać partnerem PKN Orlen w Możejkach, podał Dziennik Gazeta Prawna w czwartek. Według Orlenu, spółka wyklucza całkowite wyjście z Orlen Lietuva, jednak koncern zastanawia się nad możliwością znalezienia partnera strategicznego, choć nie podaje szczegółów.

... - 55 mld zł ma do wydania CVC Capital Partners - jeden z największych w świecie funduszy private equity. Od pewnego czasu przygląda się polskiemu rynkowi. Na celowniku znalazły się firmy o wartości co najmniej 400 mln zł każda, informuje "Puls Biznesu".

Ponieważ szwedzkie banki nie chciały udzielać kredytów, tamtejszy odpowiednik NBP wprowadził ujemne stopy procentowe dla depozytów komercyjnych. Pomogło. Podobne rozwiązanie może wprowadzić Bank Anglii Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala. Jak podaje Express Ilustrowany, trzy pierwsze latarnie w Łodzi zasilane przez wiatr i promienie słoneczne stanęły na ulicy Strefowej.W sieci Kolportera rozpoczęło się wdrażanie nowej marki Top Press, funkcjonującej w ramach istniejących już saloników prasowych. Na rynku funkcjonuje już 10 saloników oznaczonych logo TopPress. W najbliższych miesiącach w centrach handlowych na terenie całej Polski ma powstać kolejnych 50 Top Pressów. Od tradycyjnej sieci Kolportera różnią się one nie tylko nazwą i logotypem, lecz także meblami i standardami merchandisingowymi stosowanymi przy ułożeniu towarów. Wprowadzone modyfikacje skutkują nawet 30 procentowym wzrostem sprzedaży. Gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie trzech mężczyzn, którzy oszukali ponad 1,2 tys. użytkowników internetowego portalu aukcyjnego Allegro. Oskarżeni m.in. sprzedawali fikcyjny towar; wyłudzili w sumie ponad 120 tys. zł Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy, autor scenariuszy filmowych (m.in. serialu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Czterdziestolatek\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"), wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.

MG chce zachęcać firmy do tworzenia witryn internetowych


Połowa małych i średnich firm w Polsce nie ma strony internetowej i chcemy je zachęcić do zakładania witryn - powiedział PAP Sebastian Christow z Ministerstwa Gospodarki.

Właściciel Kredyt Banku czeka na wyrok Brukseli


Dziś koło południa Komisja Europejska ma przedstawić swoją decyzję w sprawie warunków, na jakich jest gotowa zaakceptować pomoc publiczną, którą otrzymała belgijska grupa KBC, właściciel polskiego Kredyt Banku i Warty. Na początku tego roku KBC dostał od rządu w sumie 5,5 mld euro (3,5 mld euro z budżetu centralnego i 2 mld euro z regionalnego Flandrii).

KGHM po debiucie Tauronu podejmie decyzję, czy dokupi akcje tej spółki


KGHM po debiucie Tauronu podejmie decyzję, czy będzie dokupować akcje tej spółki na giełdzie - poinformowała PAP rzeczniczka KGHM Anna Osadczuk.

Tusk: będziemy podwyższać wiek emerytalny


Były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld nazwał przed komisją śledczą ds. tzw. afery hazardowej \\\\\\\\\\\\\\\"nieuprawnioną insynuacją\\\\\\\\\\\\\\\" stwierdzenie, że Ministerstwo Gospodarki \\\\\\\\\\\\\\\"przejawiało szczególną aktywność\\\\\\\\\\\\\\\" w sprawie wprowadzenia dopłat do gier nieobjętych monopolem państwowym, np. gier na automatach.

Europejscy budowlańcy protestują przeciw budowie A2 przez Chińczyków


Europejska Federacja Przemysłu Budowlanego (Fiec) protestuje w sprawie przyznania chińskiemu konsorcjum Covec kontraktu na budowę odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi - informuje niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Wiceprezes Kredyt Banku awansowała. Będzie pracowała w Brukseli


Lidia Jabłonowska-Luba, wiceprezes Kredyt Banku, dołączy do zespołu pracującego w brukselskiej centrali KBC. Za dziesięć dni obejmie stanowisko Senior General Manager odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem. Będzie podlegać bezpośrednio członkom zarządu KBC.

Norma energetyczna Energy Star traci na znaczeniu


W USA i Unii Europejskiej wszyscy dostawcy sprzętu biurowego dla administracji publicznej muszą oferować sprzęt spełniający wyśrubowane normy energetyczne, o czym świadczyć ma m.in. certyfikat Energy Star. Szkoda tylko, że może go dostać nawet miotełka wsadzona w przenośny grzejniczek

Narodowa Rada Rozwoju o problemach demograficznych Polski


Problemy demograficzne kraju były tematem pierwszego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju, która jest gremium doradczym prezydenta. Zdaniem naukowców, demografia będzie miała wpływ na rynek pracy, produktywność i wzrost gospodarczy Polski, a także na sytuację sytemu zabezpieczenia społecznego i finanse publiczne. Zmieni się popyt na usługi finansowe, edukacyjne i opiekuńcze.

Chiński eksport lepiej od oczekiwań


Sesja w Stanach nie była przełomowa, a początkowe - groźnie wyglądające - spadki udało się niemal w całości zniwelować. W nocy nadeszła seria optymistycznych danych z Azji.

'Plan konsolidacji finansów' zakłada znaczący wzrost wpływu środków z UE na PKB


Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

Polska zbyt uzależniona od Niemiec


Eksperci Euler Hermes w opublikowanym raporcie ostrzegają, że polski eksport jest zbyt uzależniony od sytuacji ekonomicznej Niemiec.

Postępowanie na specjalistyczne badanie statystyczne w przemyśle koksowniczym – o symbolu 1.46.08(147 prowadzone w trybie z wolnej ręki


Minął rok od dna bessy na GPW. Kto zaryzykował, ten zyskał


Kto zaryzykował i kupił akcje 17 lutego 2009 r., ten może uważać się za inwestycyjnego guru, bo trafił dokładnie w dno bessy. WIG20 spadł wówczas do 1328 pkt. Od tego czasu zyskał ponad 70 proc.

Rejestr przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych


Rozszerzenie możliwości „jednego okienka”, wyeliminowanie zaświadczeń o wpisie do rejestru REGON, umożliwienie wydania decyzji o nadaniu NIP w formie elektronicznej oraz uporządkowanie obiegu dokumentów to najważniejsze rekomendacje MG do obowiązujących przepisów dotyczących „jednego okienka”. Przygotowane propozycje ułatwień dla przedsiębiorców Kierownictwo MG przyjęło 29 lipca br.

Bo odsetki za mało bolą?


Wyższych odsetek od zaległości podatkowych i częstszych informacji od banków o rachunkach przedsiębiorców chce Ministerstwo Finansów w projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej