"Puls Biznesu": Atomowe ambicje Enei


Enea - grupa energetyczna z Poznania - chce startować w wyścigu po drugą lokalizację dla elektrowni jądrowej, donosi "Puls Biznesu".

Podczas posiedzenia w dniu 23 marca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa ...


23 marca w Ministerstwie Gospodarki zawarto porozumienie pomiędzy Pełnomocnikiem Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej a Prezesem Państwowej Agencji Atomistyki dotyczące współdziałania w zakresie tworzenia aktów prawnych umożliwiających realizację Programu polskiej energetyki jądrowej. Co najmniej 320 tys. ton ropy naftowej kupi w przyszłym roku Grupa LOTOS od norweskiego koncernu Statoil. Minimalna wartość zawartego 16 grudnia 2009 r. kontraktu to 171 mln USD. Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. euro rozpoczął działalność. W piątek odbyło się jego pierwsze posiedzenie - poinformowało ministerstwo finansów w komunikacie.

Do PKN Orlen wpłynęły trzy kandydatury na członków rady nadzorczej spółki, której skład na nową kadencję zostanie ustalony podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy 25 czerwca.

Tempo wzrostu polskiego PKB w tym roku może być wyższe średnio o około 0,6 punktu procentowego dzięki środkom unijnym - poinformował w poniedziałek resort rozwoju regionalnego. Największy wpływ na wzrost gospodarczy unijne fundusze będą miały w 2013 roku; dzięki nim wzrost PKB może być wówczas wyższy średnio o jeden punkt procentowy. Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w IV kwartale 2009 roku o 3,1 proc. rok do roku, po wzroście o 1,7 proc. rok do roku w III kwartale - wstępnie szacuje Główny Urząd Statystyczny.

Związki Zawodowe GK ENEA przesłały do Premiera Donalda Tuska swoje stanowisko w sprawie prywatyzacji spółki. Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach. Blisko 130 ubogich i niepełnosprawnych z gminy Ełk (warmińsko-mazurskie) za darmo otrzyma od samorządu stacjonarne komputery z dostępem do szerokopasmowego internetu. Będą z niego korzystać przez 8 lat, przejdą też szkolenia z poruszania się po sieci.Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Z nowej odkrywki Szczerców koło Bełchatowa wydobywany jest już węgiel. Wystarczy go na ok. 30 lat. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w ostatnich dwóch latach największą ilość zainstalowanych nowych mocy w UE stanowią farmy wiatrowe. Łączna moc źródeł tego typu wzrosła o ponad 10 tys. MW, do 74,8 tys. MW. Szacunkowa wartość inwestycji w budowę elektrowni wiatrowych w ubiegłym roku wynosi 13 mld euro.

Na zamknięciu WIG zyskał 0.607%


Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

Pierwsze Walne Taurona z udziałem drobnych akcjonariuszy


4 marca obradowało w Katowicach Zwyczajne Walne Zgromadzenie Taurona, podczas którego podsumowano 2009 r. i przyjęto sprawozdania spółki oraz zdecydowano o przeznaczeniu zysku. Po raz pierwszy w Zgromadzeniu mogli uczestniczyć akcjonariusze spółki, którzy w ostatnich miesiącach objęli jej akcje w ramach trwającej jeszcze konwersji akcji spółek zależnych (Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Elektrownia Stalowa Wola) na walory Tauron Polska Energia.

"Parkiet": Energetyczne projekty Jana Kulczyka


Stworzenie polskiej, niepaństwowej grupy energetycznej, wokół której można konsolidować aktywa branży w Europie Środkowo-Wschodniej oraz inwestycje w Polsce, na Białorusi i Ukrainie, to cel Jana Kulczyka i jego grupy Kulczyk Investments.

Od piątku pociągi InterRegio wrócą na tory tylko w weekendy


Od piątku 14 maja w weekendy wznowione będą połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych, wstrzymane wcześniej przez PKP Polskie Linie Kolejowe - poinformowała w czwartek dyrektor finansowy PR Małgorzata Kuczewska Łaska.

Polska kandydatem do Rady ICAO


- W 2013 r. Polska będzie kandydowała w wyborach do Rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) – poinformowała Katarzyna Krasnodębska, rzecznik prasowy prezesa ULC . Decyzja taka ...

Irlandzka gospodarka skurczyła się w ub. r. o 7,1 proc.


\\\\\\\"\\\\\\\" Cegły poleciały w okna Demokratów, w domu brata kongresmana odcięto dopływ gazu, a deputowani, którzy głosowali za reformą opieki zdrowotnej otrzymali telefony z groźbami. To reakcja prawicowych ekstremistów na przegłosowaną w Kongresie ustawę.

REACH - dokumenty


15 stycznia br. Ministerstwo Gospodarki przekazało do Komisji Europejski Stanowisko Rządu RP ws. Strategii „UE 2020”, przyjęte przez Komitet Rady Ministrów 14 stycznia br. Strategia „UE 2020” powinna wyznaczyć kierunek polityki gospodarczej UE i państw członkowskich w perspektywie średnio- i długookresowej, przy czym jej działania nie będą mogły być skutecznie realizowane bez należytego odzwierciedlenia różnic w poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego wewnątrz samej UE i wynikających z nich potrzeb.

Płyta główna FOXCONN CINEMA II


FOXCONN przedstawił nową płytę główną CINEMA II należącą do serii produktów Digital Life. Sercem płyty jest chipset produkcji AMD - 785G.

PZU nie chce płacić. I kwestionuje wyrok sądu


Eugeniusz Gawlik został uniewinniony od zarzutu spowodowania wypadku. PZU nie chce jednak wypłacić mu pełnego odszkodowania. Ubezpieczyciel upiera się, że to była jego wina

Cały TIR trefnych ciuchów


BARWINEK. Podróbki markowych ciuchów warte ponad 400 tys. złotych miały trafić na polski rynek Ogromną ilość podrobionej odzieży znaleźli w poniedziałek (31 sierpnia) w jadącym z ...

Z Koreańczykami o energetyce jądrowej


We wtorek w Ministerstwie gospodarki odbyło się polsko-koreańskie seminarium poświęcone możliwościom współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej.

Nechceme mýto - protestują słowaccy przewoźnicy


Słowaccy przewoźnicy niezadowoleni z elektronicznego myta Słowacja, jak pisaliśmy wielokrotnie od 1 stycznia 2010 r. wprowadziła nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych (myta), który zastąpił dotychczasowy system ...

Marzenie bezrobotnego: etat w urzędzie


Dwa lata temu znalezienie sekretarki do urzędu wojewódzkiego graniczyło z cudem. Dziś na jedno ogłoszenie o pracy w krakowskich urzędach przychodzi po kilkaset zgłoszeń. - Tak oto kryzys dotarł do gospodarstw domowych - tłumaczą ekonomiści.

Szwecja zwiększy produkcję energii ze źródeł odnawialnych


Szwecja znacząco zwiększy produkcję energii ze źródeł odnawialnych w najbliższym dziesięcioleciu; zamierza zainstalować 2 tysiące dodatkowych wiatraków - poinformowała we wtorkowym wydaniu dziennika "Dagens Nyheter" minister ds. energetyki Maud Olofsson.

Jaguary z dopłatami


Większość państw Unii wspiera wymiany starych aut na nowe. Polska nie. Generalny Importer samochodów Jaguar i Land Rover postanowił wyręczyć nasz rząd i sam ufundował dopłaty do nowych aut, w wysokości od 4 do 12 tysięcy euro.