Ropa tanieje, po czterech sesjach wzrostów


Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw, po czterech sesjach wzrostów, bo analitycy spodziewają się wzrostu jej amerykańskich zapasów - podają maklerzy.

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, URE nie zaakceptuje listopadowych wniosków sprzedawców energii elektrycznej o podwyżki jej cen na 2010 rok dla grupy taryfowej G. Polskie firmy chętnie powalczyłyby o kontrakty współfinansowane przez Bank Światowy. Ale nie wiedzą, że mogą - pisze \"Puls Biznesu\". Produkt krajowy brutto Litwy w III kwartale spadł w skali roku o 14,3 proc. Jednak mimo to analitycy są zadowoleni, gdyż w porównaniu z ubiegłym kwartałem gospodarka tego nadbałtyckiego kraju wzrosła o 6 proc., a dane są znacznie lepsze od przewidywań - pisze ReutersPolska jest krajem absolutnie kluczowym, jeśli chodzi o europejską politykę energetyczną – zapewniał w Warszawie Günther Oettinger, unijny komisarz ds. energii. Polska była pierwszym państwem członkowskim Unii, w którym składał wizytę oficjalną po objęciu urzędu. Oettinger dwukrotnie spotykał się z odpowiedzialnym za gospodarkę wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Obie strony przyznały, że w obszarach energii cele zarówno polskie jak i unijne pozostają zbieżne, a dalsze prace powinny prowadzić do ich harmonijnego osiągania. Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie... 104 górników nie żyje, 60 jest rannych, a czterech nadal nie odnaleziono. Chińczycy liczą ofiary sobotniego wybuchu metanu w kopalni w prowincji Heilongjiang, w północno-wschodnich Chinach. To najtragiczniejsza katastrofa górnicza w tym kraju od dwóch lat.

Carl-Peter Forster, były szef General Motors w Europie, został nowym dyrektorem generalnym indyjskiego koncernu Tata Motors, który produkuje najtańsze auto świata Nano i zarazem jest właścicielem brytyjskich zakładów Jaguara i Land Rovera.

- Na nowojorskiej giełdzie indeks S&P 500 odnotował w poniedziałek szósty z rzędu dzień wzrostów i zakończył sesję na najwyższym poziomie od roku, a akcje firm energetycznych rosły równocześnie z ceną ropy - poinformował Reuters. Jutro spółka Polskie LNG podpisze umowy na finansowanie budowy terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu.

O 200 mln zł więcej niż w trzech pierwszych miesiącach tego roku zarobiły w II kwartale giełdowe banki na prowizjach od klientów. Z nawiązką pokryło to ubytek dochodów odsetkowych, na który istotny wpływ miała wojna depozytowa. Jej koszty pokrywają klienci banków. O godz. 11.45 z prawie trzygodzinnym opóźnieniem ruszyły w końcu notowania na warszawskiej giełdzie. Awaria systemu, która uniemożliwiała start sesji została usunięta. - Jeśli Portugalia nie wprowadzi reform, dzięki którym utrzyma w ryzach swój deficyt budżetowy, będziemy zmuszeni obniżyć jej rating kredytowy - mówi Anthony Thomas, analityk ryzyka z agencji Moody's.Pracodawcy często popełniają błąd polegający na ponownym zgłoszeniu do ubezpieczeń byłego pracownika w miesiącu, w którym następuje wypłata premii. Tymczasem nie ma takiej potrzeby. Składki od wypłaconego byłemu pracownikowi świadczenia (np. premii półrocznej) powinny być rozliczone na ogólnych zasadach w imiennym raporcie miesięcznym ZUS RCA z odpowiednim kodem tytułu ubezpieczenia. Po udanym debiucie notowania akcji PZU na kolejnej sesji były spokojniejsze. Spadły obroty, a kurs zniżkował o 0,8 proc. do 357 zł. - Wydaje się mało prawdopodobne, że strefa euro wkrótce ponownie znajdzie się w recesji po tym, jak jej krajom członkowskim uda się z niej już wyjść - powiedział w czwartek Axel Weber, członek rady Europejskiego Banku Centralnego.

Mediatel nie znajdzie się wRodzinie




Saryusz-Wolski: solidarność energetyczna staje się konkretem


Przyjęty w czwartek przez komisję przemysłu Parlamentu Europejskiego projekt unijnego rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu do UE nadaje konkretny kształt polskiemu postulatowi solidarności energetycznej w UE - ocenił eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski.

USA zażądają od Chin wyjaśnień w sprawie ataków na Google'a


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"VII Monet Będziesz teraz odczuwać próżną radość z powodu nagromadzonych pieniędzy. Nie da się ukryć, że stan twojego konta ostatnio się zwiększył, masz przed sobą także perspektywy na dalsze udane interesy, ale niech nie wprawia cię to w przesadną dumę. Łatwo możesz stać się zarozumiała i nie lubiana przez otoczenie. horoskop.wp.pl

Bank BGŻ miał 61,5 mln zł zysku netto po trzech kwartałach 2009 r.


Na początku grudnia minister skarbu Aleksander Grad zaprezentuje amerykańskim inwestorom ofertę prywatyzacyjną spółek Skarbu Państwa - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Wizyta szefa resortu skarbu w Stanach Zjednoczonych ma potrwać od 3 do 10 grudnia.

Początek końca gazowej dominacji Gazpromu


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Stany Zjednoczone wyprzedziły już Rosję w wydobyciu gazu, a przyszłość Gazpromu nie wygląda najlepiej.

Pijany 18-latek z Bodzanowic trzy razy staranował radiowóz i wjechał w policjanta


Cztery zarzuty usłyszał od prokuratora 18-letni Paweł Cz. z Bodzanowic, który kompletnie pijany uciekał przed radiowozem. Trzy razy staranował policyjny samochód i wjechał w policjanta. Akcja ...

Legenda


W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)

Na zamknięciu WIG20 zyskał 2.000%


Karolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN.

Poddziałanie 6.2.2 PO IG


- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY]

Przeciwnicy legnickiej odkrywki zwierają szyki


Na wczorajszej (2 września) sesji Rady Miejskiej Legnicy wójtowie gmin Kunice, Prochowice, Ruja i Lubina namawiali legnickich radnych do poparcia sprzeciwu wobec budowy kombinatu górniczo – energetycznego - informuje serwis fakty.lca.pl.

Pieniądze z Unii w 2009 r.


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Na zamknięciu WIG zyskał 1.488%


Rada Gminy Rewal (Zachodniopomorskie) jednogłośnie przyjęła w piątek uchwałę, w której sprzeciwia się budowie Gazociągu Północnego przez rosyjsko-niemieckie konsorcjum Nord Stream. Rura będzie przebiegać po dnie Bałtyku; pierwsze dostawy gazu mają być uruchomione pod koniec 2011 roku.

Millennium DM podniósł rekomendację dla Kredyt Banku do 'akumuluj'


Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

Credit Suisse i Rotschild doradcami przy sprzedaży akcji Enei


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

USA: dane makro lepsze niż oczekiwano


W piątek indeks S&P 500 stał przed fortecą niedźwiedzi, czyli poziomem 1.010 pkt. Jego przełamanie powinno było sprowokować potężny atak byków kierujących się analizą techniczną.