GUS: Inflacja wyniosła 2,4% r/r w kwietniu, powyżej oczekiwań


# dochodzą wypowiedzi wiceministra gospodarki M. Korolca oraz menedżera Banku Światowego dla Polski i krajów bałtyckich T.Laursena. #

Jeśli w związku z powodzią straty wyniosą poniżej 2,1 mld euro, Polska nie będzie kwalifikowała się do pomocy na poziomie narodowym, lecz regionalnym - powiedziała Danuta Hübner, europosłanka PO, była unijna komisarz ds. polityki regionalnej. Kogeneracja miała 21,91 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 25,55 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Jednym z największych wyzwań po majowych wyborach w Czechach będzie zbilansowanie finansów publicznych, których sytuacja pogorszyła się w czasie kryzysuLufthansa poinformowała, że z dniem 29 marca otwiera nowe połączenie z Gdańska do Dusseldorfu, rozszerzając swoją dotychczasową ofertę z międzynarodowego lotniska im. Lecha Wałęsy. Rejsy będą ... Trwa protest greckich rolników Już trzeci tydzień trwają blokady głównych dróg Grecji przez rolników. Protestujący greccy rolnicy domagają się podniesienia subsydiów. Żądają także wycofania skarg bułgarskich ... Internetowy biznes w Chinach przynosi coraz większe zyski - wynika z najnowszego raportu. Dokument marketingowej firmy iResearch wskazuje, że łączny dochód z przedsięwzięć internetowych w Państwie Środka wyniósł w zeszłym roku prawie 11 miliardów dolarów

Na światowych giełdach cukier jest najdroższy od kilkudziesięciu lat. Eksperci uspokajają, że raczej nie wpłynie to na jego cenę w Polsce. Jednak na rynku brakuje ok. 200 tys. ton cukru i trzeba go będzie importować, głównie z krajów UE.

W lutowym Auto Transporcie zajmujemy się w dużej mierze kolosami, które zazwyczaj pod osłoną nocy, niepostrzeżenie pokonują długie kilometry. Czyli jakie ciężarówki w Europie, a jakie ... Jeżeli nie zreformujemy systemu ubezpieczeń społecznych zmniejszając procent składki kierowanej do OFE, to za 50 lat emerytury Polaków będą o połowę niższe od obecnych - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak w środę podczas posiedzenia Komisji Trójstronnej.

Ponad 30 mln zł wydanych na budowę i kolejna wpadka - po sobotnich opadach piaszczyste skarpy przy Trasie Kopernikańskiej spłynęły na ulicę, a przez to zapadł się chodnik. To już kolejne niedoróbki, które można wytknąć drogowcom po niespełna miesiącu od oddania inwestycji. Wszystko przez tempo prac - tłumaczy magistrat Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w piśmie z 5 marca 2008 r. skierowanym do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego odpowiedział na interpelację posłów Tomasza Piotra Nowaka i Arkadego Fiedlera w sprawie dostępności usług elektronicznych oraz upowszechnienia bezpiecznego podpisu elektronicznego. Siedmiu mieszkańców Szczecinka (Zachodniopomorskie) złożyło w sądzie pozew przeciwko producentowi płyt drewnopochodnych - spółce Kronospan. Domagają się w nim od firmy ograniczenia emisji pyłów opadających na ich nieruchomości.Bezrobocie w lutym 2009 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,0 proc. wobec 8,9 proc. w styczniu - podał Eurostat. W zeszłym roku przeciętny inwestor po raz pierwszy od siedmiu lat nic nie zarobił na warszawskiej giełdzie - wynika z ogólnopolskiego badania Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Członkowie rządu i stowarzyszenia prorodzinne protestują przeciw rozpoczętej w tym tygodniu we Francji skandalizującej kampanii antynikotynowej. Plakaty porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

Telefon Sony Ericsson Jalou


Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowy telefon Jalou, charakteryzujący się obudową wyciętą na kształt klejnotu. Jalou ma 73 mm długości i waży 84 g, a przy tym został wyposażony w szereg funkcji. Nowy model to kolejny telefon Sony Ericssona przeznaczony dla Pań.

Premier: W sprawie Grada każde rozwiązanie jest możliwe


- W tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada na stanowisku ministra skarbu - poinformował w poniedziałek wieczorem szef rządu Donald Tusk.

FIXING NBP: 2.9428 zł za dolara; 4.0168 zł za euro


\"\" 4,84 mld zł deficytu ma już Polska po jednym miesiącu tego roku. Według Ministerstwa Finansów jest to jednak zgodne z planem - prawe 5 mld zł to 9,3 procent planu na rok 2010 zapisanego w ustawie budżetowej. Dobrze, że przychody z prywatyzacji są wyższe - Ministerstwo Finansów podało, że łączny przychód z prywatyzacji wyniósł 2,56 mld zł, czyli 10,3 procent rocznego planu.

Lokaty, do których trzeba dopłacać


Analitycy Expandera podliczyli dla Dziennika Gazety Prawnej realne zyski z rocznych lokat, założonych 12 miesięcy temu. Okazało się, że wśród sprawdzonych 28 depozytów znalazły się 4, które nie dość, że nie dały zarobić to jeszcze przyniosły stratę.

Nasza-klasa serwuje internautom Śledzika


Największy portal społecznościowy w Polsce chce przytrzymać użytkowników. Ma w tym pomóc startujący za kilka tygodni Śledzik.pl

Pomiar kosztów biurokracji – drugie spotkanie grupy ekspertów


- W tym roku chcemy zbadać całość prawodawstwa związanego z ochroną środowiska. Pod koniec roku powinny pojawić się konkretne propozycje legislacyjne w tym zakresie – powiedziała 5 marca br. Małgorzata Kałużyńska, dyrektor Departamentu Regulacji Gospodarczych podczas drugiego spotkania mieszanej grupy ekspertów ds. pomiaru i redukcji obciążeń administracyjnych w Polsce.

Prawie miliard zysku PGNiG w pierwszym kwartale


Zysk netto grupy PGNiG, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w I kwartale tego roku 987 mln zł wobec 398,8 mln zł straty netto rok wcześniej i był niższy od konsensusu rynkowego na poziomie 1,13 mld zł.

Porąbana reklama: gwarantują najtańsze OC i AC


Podczas dzisiejszej sesji złoty dynamicznie zyskiwał na wartości. Szczególnie w godzinach popołudniowych widać było zdecydowany ruch na parach EUR/PLN i USD/PLN - w postaci długiej spadkowej świecy.

Bank wypowie ci kredyt z powodu... sytuacji w Grecji?


Polbank, który należy do greckiej grupy finansowej EFG Eurobank, wpisywał do regulaminu kredytowania firm zastrzeżenie, że może wypowiedzieć kredyt w sytuacji, gdyby pogorszyła się... sytuacja gospodarcza w Grecji. Po interwencji dziennikarza Gazety Wyborczej szefowie Polbanku obiecali, że wycofają ten zapis.

Niespodziewana zmiana ról: Teraz to Białoruś oskarża Gazprom o długi


Gazprom i Białoruś wzięły się za łby o gazowe długi. Dotąd Gazprom oskarżał Mińsk, że zalega za zapłatą za gaz. Teraz Białoruś zarzuca Rosjanom długi za tranzyt gazu na Zachód.

Żałoba narodowa przedłużona o dwa dni - do niedzieli


W związku z mającymi się odbyć w niedzielę (18.04) uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wykonujący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podjął decyzję ...

Wyższe koszty pracy zmniejszają naszą konkurencyjność


Zdaniem eksperta Zdaniem eksperta W 2008 roku przeciętny miesięczny koszt pracy w Polsce wyniósł 3 986,5 zł. Szacowana na 2009 rok wysokość nakładów na pracownika to 4 177,9 ...

Szczecin: odbiorcy na kilkunastu ulicach pozbawieni zasilania


Jak podaje Głos Szczeciński, wieczorem w dniu wczorajszym doszło do awarii, która pozbawiła dostaw energii elektrycznej mieszkańców kilkunastu ulic.

FT Deutschland: To RWE jest zainteresowane akcjami Enei


Na akcje polskiego koncernu energetycznego Enea chrapkę ma niemiecki RWE - ujawniło niemieckie wydanie Financial Timesa. Według gazety RWE podał tę informację w liście do swoich dostawców. Nadal nie wiadomo, kim jest drugi inwestor zainteresowany Eneą

Sieci Electro World i Mix Electronics połączą siły?


Tom Wilkinson, Evan Rachel Wood, Kevin Kline i Alexis Bledel zagrają u boku Robin Wright Penn i Jamesa McAvoya w dramacie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Conspirator\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".