"Spilśniałe" papierosy


Transport blisko 12 mln sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 4,5 mln zł. przechwycili celnicy na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy. To jeden z ...

- Do 499 milionów euro wzrosło zadłużenie domu mody Mariella Burani Fashion Group - poinformowano w oficjalnym firmowym raporcie, cytowanym w niedzielę przez Ansę. Od końca grudnia, kiedy sporządzono poprzednie sprawozdanie finansowe, dług wzrósł o 6,3 miliona euro. Konsultacje z Kuwejtem i Gruzją W Istambule odbyła się druga edycja ICAO - Air Services Negotiation Conference. Konferencja miała na celu umożliwienie uczestniczącym w niej państwom przeprowadzenie ... Dokumenty, które resort skarbu przestawił w ostatnich dniach opinii publicznej w sprawie sprzedaży majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie pokazują, że nie było afery stoczniowej - powiedział w czwartek w Sejmie minister skarbu Aleksander Grad. Dodał, że przygotował list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym opisuje proces sprzedaży zakładów.Zakres tematyczny kursu: 1.Prawo pracy - 9h 2.Rozliczenia z ZUS - 6h 3.Dokumentacja pracownicza - 3h 4.Podatki - 9h 5.Lista płac - 6h 6.Obsługa programu Płatnik ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie W wielu bankach wystarczy mieć 5 tys. zł miesięcznych wpływów na konto, by znaleźć się w grupie zamożnych klientów i korzystać ze specjalnych przywilejów. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Przez osiem dni odwołano setki imprez. Zamknięta była większość muzeów i galerii, odwoływano spektakle i koncerty. Organizatorzy zaczynają liczyć, ile ich kosztowała żałoba narodowa.

W tym roku wartość inwestycji przedsiębiorstw wzrośnie o 6-7 proc. w porównaniu do 2009 roku - poinformowała w środę Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan. FINMA, regulator szwajcarskiego rynku finansowego, chce wymusić na bankach, by jasno określiły zasady bonusów dla wszystkich swoich pracowników. Część premii ma być wypłacana z opóźnieniem, nie będzie jednak ustalania płacowego sufitu

W stolicy kierowcy źle zaparkowanych lub wręcz porzuconych, a w konsekwencji odholowanych na parkingi aut, są winni miastu ponad 10 mln zł, informuje "Życie Warszawy". Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, litewski europoseł Vytautas Landsbergis podczas wczorajszego posiedzenia komitetu spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego w obecności przyszłej szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton powiedział, że poprzez budowę Gazociągu Północnego Rosja faktycznie anektuje neutralne wody Morza Bałtyckiego. Eugeniusz Lijewski, ojciec piłkarzy ręcznych Marcina i Krzysztofa uważa, że trudno wskazać zdecydowanego faworyta w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Targi, a HSV Hamburg, w którym grają jego synowie. Pierwszy mecz w sobotę w Kielcach.Tym samym wyprzedziły Stany Zjednoczone. Poinformowało o tym Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów Osobowych. Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7! Ponad 14 tysięcy wykroczeń przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle zarejestrował w ciągu dwóch miesięcy działania zamontowany w Bytomiu (Śląskie) automatyczny system zarządzania bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jego twórcy podkreślają, że to pierwszy tak kompleksowy system w Polsce.

Fala tajemniczych dymisji w MAN


W ciągu tygodnia do dymisji podało się trzech najważniejszych menedżerów koncernu MAN, który jest też liderem produkcji autobusów i ciężarówek w Polsce

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,01 proc., do 5.607,13 pkt


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,01 proc., do 5.607,13 pkt. (PAP)

Park Wiatrowy Suwałki rozpoczyna produkcję energii


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, RWE zaczyna dzisiaj produkcję energii elektrycznej w Parku Wiatrowym Suwałki. W Parku znajduję się 18 wiatraków z turbinami o mocy 2,3 MW każda. Moc farmy to 41,4 MW.

Polska gospodarka ma się lepiej


Dane z krajowego podwórka okazały się zaskakująco dobre. Nie dało się ich dłużej ignorować. Popołudniowe publikacje z USA wycisnęły z rynków resztki optymizmu.

Rusza budowa Kieleckiego Parku Technologicznego


Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych.

Sky Tower: Superwieżowiec ma się zmienić


Czarnecki zmienił architekta drapacza chmur. Od poprzedniego chce 18 mln zł odszkodowania. Czy budową Sky Tower wstrząśnie seria spektakularnych procesów o milionowe odszkodowania? Od kilku miesięcy ...

Mało owoców, wyższe ceny


Przez dwa lata sadownicy załamywali ręce z powodu niskich cen jabłek i wiśni. Teraz z powodu pogody ich zbiory będą dużo gorsze.

Kara dla Enei podtrzymana


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Krakowskie lotnisko otrzyma 33 ha w drodze bezpłatnego użyczenia


Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) otrzyma od samorządu wojewódzkiego w drodze bezpłatnego użyczenia 33 hektary ziemi niezbędnej do rozbudowy lotniska. W poniedziałek uchwałę w tej sprawie przyjął jednogłośnie sejmik województwa małopolskiego.

ECC-Net: czego dotyczą skargi konsumentów?


W 2008 roku ponad 62 000 osób zwróciło się bezpośrednio lub za pośrednictwem Internetu do Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (European Censumer Centres, ECC-Net) w celu uzyskania informacji lub pomocy prawnej w sprawach dotyczących problemów transgranicznych. Doroczny Raport Sieci ECC-Net za 2008 rok, opublikowany przez Komisję Europejską wspierającą działania centrów konsumenckich, pokazuje 22% wzrost liczby konsumentów, którzy zwrócili się do placówek o pomoc.

Szczecin: awaria ciepłownicza na Prawobrzeżu


Do awarii doszło w sobotę na wysokości Galerii Gryf. Ciepła nie było w sześciu budynkach mieszkalnych, a także w Galerii Gryf, Castoramie, w Leroy Merlin oraz w Carrefour - napisał lokalny dodatek Gazety Wyborczej.

Projekt ustawy o GMO krytykują zwolennicy i przeciwnicy


Ważą się losy rządowego projektu ustawy o roślinach genetycznie modyfikowanych. Ciosy zadają i przeciwnicy, i zwolennicy GMO w Polsce

Minister Bruederle: Rosja i Białoruś muszą szybko rozwiązać spór


Niemiecki minister gospodarki Rainer Bruederle wezwał we wtorek Rosję i Białoruś do szybkiego rozwiązania sporu o tranzyt gazu. Poinformował też, że nie spodziewa się obecnie znacznych zakłóceń w dostawach gazu do Niemiec.

"Dziennik Polski": Krakowskie zabytki warte 25 mld zł


Na 25 mld zł wycenili wartość krakowskich zabytków analitycy z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości - czytamy w "Dzienniku Polskim".

BIEC: WRP sugeruje stabilizację stopy bezrobocia


Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC.