Ochmann: Przegrali wszyscy: Amerykanie, Niemcy, rosyjscy inwestorzy


Rozmowa z Corneliusem Ochmannem, ekspertem Fundacji Bertelsmanna

Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie. Ze sprzedaży polis komunikacyjnych w swoich marketach zrezygnowało Tesco Polska - informuje "Parkiet" 40 tys. gospodarstw domowych w Małopolsce nie ma w środę prądu. Awarię linii energetycznych spowodowały silne opady śniegu i wiatr. Do tej pory w związku z intensywnymi opadami strażacy interweniowali w całym regionie ok. 120 razy.Znany menedżer Paweł Gricuk zrezygnował z fotela prezesa Petrolinvestu, spółki Ryszarda Krauze, która szuka ropy w Kazachstanie. Po opadach śniegu i marznącego deszczu ponad 40 tys. odbiorców na północy woj. śląskiego jest w dalszym ciągu bez energii elektrycznej. Z powodu awarii w części szkół w regionie odwołano zajęcia. Prądu pozbawionych jest również około sześciu tysięcy gospodarstw w województwie świętokrzyskim. Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi wznowienie dostaw energii. My u nich, oni u nas 14 maja wchodzi w życie art. 8 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1072/2009 z dnia 21 października 2009r. dotyczącego ...

Między innymi na temat projektów energetycznych będzie rozmawiała premier Donalda Tuska z przebywającym w Polsce szefem estońskiego rządu Andrusem Ansipem.

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Brazylijska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji ApexBrasil otworzyła w Polsce swoje biuro - piąte tego typu na świecie. Ma ono pomóc zacieśnić współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami. W IV kw. amerykański PKB urósł aż o 5,7 proc., mocno przebijając prognozy ekonomistów. W górę ruszył kurs dolara i ceny akcji na giełdach Gazprom zagroził Białorusi niemal całkowitym ograniczeniem dostaw gazu, jeśli do poniedziałku Mińsk nie spłaci dlugów za rosyjski gaz.Norweskie linie lotnicze SAS mogą dzisiaj wręczyć około 3500 pracownikom powiadomienie, że prawdopodobnie zostaną odesłani do domów we wtorek. Stanie się tak, jeśli ruch powietrzny nadal ... Jak po katastrofie pod Smoleńskiem będą wyglądać debaty o bezpieczeństwie energetycznym? Ze sceny politycznej odeszli najgłośniejsi zwolennicy zapewnienia Polsce dostaw gazu i ropy z różnych źródeł 20 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi Serj Tankian, wokalista znany z grupy System Of A Down. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Polskiego Radia.

NATO


...

Podpisano umowę na budowę bloku w ZEC Bielsko-Biała


29 grudnia w Jaworznie podpisano umowę pomiędzy Południowym Koncernem Energetycznym (Grupa Tauron) a Polimexem-Mostostal na budowę nowego bloku ciepłowniczego.

Nadawcy publiczni myślą o internetowej ekspansji


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Millennium DM obniżył rekomendację dla PGNiG do 'redukuj', a wycenę do 3,05 zł


Francuski udziałowiec Telekomunikacji Polskiej jest zainteresowany współfinansowaniem najbardziej prestiżowego francuskiego dziennika

Notowania ołowiu w dół


Jak podaje portal Bankier.pl już 10. września mieliśmy do czynienia z bezprecedensową przeceną ołowiu - w ciągu dnia ten ciężki metal stracił na wartości 12%. Wystarczyła jedna informacja z Chin, by wywołać panikę wśród inwestorów. Wkrótce może się okazać, że podobna sytuacja czeka inwestujących w miedź.

Marża 20000% - w Rumunii


Czy wiesz, że... Nie to nie pomyłka. Taką marżę naliczył dostawca spinek do krawatów dla Romsilva – odpowiednika polskiej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Fakt ten wyszedł ...

"Nasz Dziennik": Huta chce podbić rynek


Jeszcze niedawno wydawało się, że dni zakładu są policzone, dzisiaj jednak przed zarządzanymi przez syndyka Krośnieńskimi Hutami Szkła pojawiły się perspektywy rozwoju - ocenia "Nasz Dziennik".

Jak zmieniały się ceny mieszkań w największych miastach Polski


Po trzech wzrostowych miesiącach, w październiku indeks cen transakcyjnych mieszkań w 18 miastach Polski spadł o 0,5 proc. Transakcji było jednak więcej.

"Dziennik Polski": Krakowskie zabytki warte 25 mld zł


Na 25 mld zł wycenili wartość krakowskich zabytków analitycy z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości - czytamy w "Dzienniku Polskim".

"Puls Biznesu": Kryzys nie zjadł pensji bankierów


Zarobki szefów banków wzbudzają zrozumiałe emocje z racji ich wysokości. "Puls Biznesu" przedstawił ubiegłoroczne dochody polskich bankierów.

Szansa PGNiG w Pakistanie


Pierwszy odwiert wykonany przez PGNIG w złożu w Kirthar w pakistańskiej prowincji Sindh potwierdza występowanie w nim gazu, ale do ewentualnego rozpoczęcia wydobycia jeszcze daleka droga – informuje „Rzeczpospolita”.

MRR: nie wstrzymaliśmy wypłat z programu Kapitał Ludzki


Alicja Majocha. Frysztak

Neuca miało 36,34 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 639,9% r/r


Weteranów drugiej wojny światowej w Petersburgu zaproszono w związku z Dniem Zwycięstwa do lokalu o nazwie \\\\\\\"Haende hoch\\\\\\\". To, że uroczysty posiłek przyjdzie im spożyć pod szyldem wywołującym złe wspomnienia, nie zastanowiło właściciela lokalu.

"Rz": gminni mistrzowie dotacji


- Sopot, Hel i Nadarzyn były najaktywniejsze w ściąganiu funduszy unijnych - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". W latach 2007 - 2009 z funduszy UE trafiło u nas na lokalne projekty 42 mld zł - zaznacza gazeta.

eBay sprzedaje Skype'a. Nabywca wciąż nieznany


Aukcyjny gigant podpisał już umowę o sprzedaży Skype'a z grupą prywatnych inwestorów - pisze dziennik The New York Times powołując się na anonimowe źródła. Umowa ma zostać ogłoszona jeszcze dziś