Gazprom potwierdza: Ukraina zapłaciła za październik


Rosyjski koncern paliwowy Gazprom potwierdził w poniedziałek, że Ukraina rozliczyła się z Rosją za gaz ziemny dostarczony w październiku.

W 2010 roku zarówno rynek europejski, jak i amerykański wciąż będą prezentować ograniczony potencjał wzrostu dla branży ropy i gazu. Motorem napędowym zapotrzebowania na sprzęt staną się jednak Środkowy Wschód i Azja. Przejęcie przez Chiny dotychczasowej roli USA jako ośrodka największego popytu sprawi, że większa liczba zamówień będzie realizowana przez producentów azjatyckich. 5,27 mln turystów odwiedziło Polskę od stycznia do czerwca tego roku. To o 16 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - szacuje Instytut Turystyki. Rada Ministrów przyjęła 11 maja br. projekt zmian w ustawie o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z autopoprawką. Przepisy uwzględniają nowe regulacje unijne dotyczące pomocy ...Zdaniem eksperta Ostatnie 5 lat to czas wielkich zmian w polskim prawie celnym. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej wpływy z tytułu operacji celnych spadły nawet o ... "Dziennik Gazeta Prawna" pisze o wysokiej skuteczności kontroli skarbowej firm działających w internecie. Wynosi ona aż 90 procent, podczas gdy w stosunku do innych podmiotów gospodarczych jest to 60 procent Produkt Krajowy Brutto (PKB) strefy euro wzrósł w III kwartale 2009 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, o 0,4 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku spadł o 4,1 proc. - podał w czwartek w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Około 400 odbiorców z gminy Niegowa (woj. śląskie) jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Mokry śnieg zalegający na gałęziach spowodował ich przechylanie się na linie energetyczne, zostało wyłączonych dziewięć stacji niskiego napięcia - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Ponad połowa biur architektonicznych dobrze ocenia sytuację rynkową - wynika z sondażu przeprowadzonego przez katowicką spółkę BCMM - badania marketingowe Rośnie konkurencja na rynku komórek i mobilnego interentu. W lutym z ofertą ruszają Multimedia Polska i Dialog

Aż 75 proc. mieszkań komunalnych w stolicy to lokale, w których brak wygód. Nie ma w nich ciepłej wody, kanalizacji, łazienki. Tak wynika z raportu miasta, opracowanego po wprowadzeniu podwyżki czynszu, informuje "Życie Warszawy". - Rząd nie gwarantuje długów funduszu Dubai World - powiedział w telewizyjnym wywiadzie Abdulrahman Al-Saleh, dyrektor generalny departamentu skarbu. 5 grudnia 2008 r. Komisja Europejska wszczęła weryfikacyjne postępowanie antydumpingowe przeciwko importowi do UE RBM, tzn. ring binder mechanisms, czyli kołowych mechanizmów segregatorowych o kodzie CN: 8305 10 00.Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Wielka Brytania słono płaci za wojnę w Iraku. Jak poinformował dziennik \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Independent\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", brytyjski rząd wypłacił 8,3 milionów funtów obywatelom Iraku, którzy ucierpieli przez działania brytyjskiej armii podczas wojny w tym kraju. Jak poinformował „Parkiet”, Arctic Paper zainwestuje w ciągu trzech-czterech lat od 50 do 80 mln zł w przedsięwzięcia związane z energetyką.

Telewizja Polskiego Radia w czterech przetargach


Polskie Radio chce kupić sprzęt telewizyjny i ogłasza przetargi, które budzą kontrowersje wśród firm informatycznych

Kłopoty z realizacją inwestycji sieciowych


Przeszkody prawne blokują realizacje inwestycji w sieć energetyczną w naszym kraju, w efekcie czego w dużych aglomeracjach oraz we wschodniej można się spodziewać problemów z dostawami energii elektrycznej – pisze „Rzeczpospolita”.

Wielka Brytania: Będzie dwudniowy ogólnonarodowy strajk pocztowców


- 48-godzinny ogólnonarodowy strajk pocztowców Royal Mail rozpocznie się w czwartek o północy - potwierdził związek zawodowy CWU (Communications Transport Union), nie wykluczając zarazem dalszych akcji w najbliższym tygodniu.

Chiny zanotowały pierwszy deficyt handlowy od 6 lat


W marcu deficyt handlowy Chin wyniósł 7,24 mld dol. To pierwszy deficyt od kwietnia 2004 roku. Chińskie władze uspokajają, że to jednorazowy wypadek, a sytuacja jest pod kontrolą

Niemieccy ekolodzy zaskarżyli decyzję ws. Gazociągu Północnego


Dwie organizacje ekologiczne poinformowały w środę, iż zaskarżyły w wyższym sądzie administracyjnym w Greifswaldzie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) decyzję władz Niemiec zezwalającą na budowę Gazociągu Północnego przez niemiecką strefę ekonomiczną Bałtyku.

Zintegrowana Polityka Produktowa


Dnia 21 grudnia 2009 r. został opublikowany Komunikat Komisji Europejskiej na temat stanu wdrażania zintegrowanej polityki produktowej COM(2009)693. Zintegrowana polityka produktowa, ściśle powiązana z działaniami podejmowanymi na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji oraz horyzontalną polityką przemysłową, koncentruje się na realizacji działań przyczyniających się do wytwarzania produktów mniej obciążających środowisko w całym cyklu życia, zwiększania ich dostępności na rynku oraz kształtowania preferencji konsumentów.

Inflacja w styczniu – komentarz MG do danych GUS


Wg szacunków GUS, ceny dóbr i usług wzrosły w styczniu br. o 0,5 proc. w stosunku do grudnia 2009 r. W porównaniu ze styczniem ub. r. były natomiast wyższe o 3,6 proc. Analitycy Ministerstwa Gospodarki oczekiwali nieznacznie wolniejszego tempa wzrostu cen.

ABC Data liczy na sfinalizowanie przejęcia jeszcze w tym roku


OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Grad: dla inwestorów indywidualnych ok. 25 proc. akcji Tauronu


Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział, że dla inwestorów indywidualnych przeznaczonych będzie do 25 proc. akcji Tauronu.

IDMSA obniżyło rekomendację dla Asbisu do 'trzymaj', wycena 4,33 zł


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

PGNiG zgadza się na przesunięcie spłaty zadłużenia przez Police


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zgodziło się na przesunięcie terminu spłaty zadłużenia przez Zakłady Chemiczne Police. Obie firmy, 19 kwietnia 2010 roku, podpisały w tej sprawie aneks do porozumienia z 8 grudnia 2009 roku.

Już niedługo Polska może być eksporterem gazu


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, już za dwa lata PGNiG może stać się eksporterem gazu ziemnego. Spółka będzie kupować z upustem gaz z Rosji, co pozwoli na sprzedaż paliwa z własnego wydobycia oraz potencjalnie LNG kupionego wcześniej z Kataru.

Inflacja niespodziewanie wzrosła do 3,6 proc.


Pierwsze półroczne 2010 roku miało upływać pod znakiem widowiskowego spadku inflacji. Tymczasem w styczniu przyspieszyła z 3,5 do 3,6 proc.

Europejscy operatorzy gazowi powołali swoją organizację


Operatorzy europejskich gazowych systemów przesyłowych, w tym polski GAZ-SYSTEM, powołali organizację European Network of Transmission System Operators for Gas (ENTSOG).

PDA Berling wzrosły na debiucie na GPW o 10,14% do 7,71 zł


# w 4. akapicie depeszy z 14 bm. korygujemy wyceny konsorcjum Atkins oraz konsorcjum z udziałem Niemców i Amerykanów #