De Profundis szykuje drugi album


Zespół De Profundis przygotowuje się do wydania drugiego longplaya.

W przyszłym miesiącu odbędzie się druga edycja Rock Metal Fest. 19 grudnia Warszawie zagrają TSA, Acid Drinkers, Kat & Roman Kostrzewski, Hunter, Frontside, Turbo, Ceti, Rootwater, None i Carnal. "Sherlock Holmes" – najsłynniejszy detektyw wszech czasów, bohater licznych opowiadań, powieści, komiksów filmów i seriali - powraca w superprodukcji Guya Ritchiego, która zachwyciła widzów i krytyków na całym świecie. "Sherlock Holmes" ukaże się 14 maja na Blu-Ray i DVD dzięki Galapagos Films. Edyta Górniak jest obecnie najbardziej łakomym kąskiem na rynku muzyczno-telewizyjnych menedżerów.W marcu 2010 po raz pierwszy odwiedzi Polskę, na wspólnej trasie z Kristen, amerykańska grupa Talibam! Tworzą ją Matthew Mottel i Kevin Shea (legendarny perkusista Storm and Stress, a ostatnio Hey!Tonal). Warszawska formacja Neuronia przygotowała nowy album "Follow The White Mouse!". Piosenkarz, aktor i prezenter. Uczestnik programów "Idol", "Szansa na sukces" i "Jaka to melodia". Ma 24 lata. W maju w Oslo podczas finału o Konkursu Piosenki Eurowizji 2010 zaśpiewa utwór "Legenda". Czy za jego sprawą przestaniemy się wstydzić za nasz e eurowizyjne "osiągnięcia"? Marcin Mroziński zapewnia, że będzie ciężko pracował i walczył o sukces.

Przed pięcioma tygodniami studio Marvela ogłosiło listę siedmiu aktorów, którzy przesłuchiwani byli do roli Kapitana Ameryki. Obecnie na rolę ma szansę już pięciu młodzików.

Quentin Tarantino otrzyma nagrodę im. Kirka Douglasa za całokształt twórczości. 93-letni aktor osobiście wręczy wyróżnienie reżyserowi "Pulp Fiction". Nagroda zostanie przekazana na imprezie zapowiadającej festiwal filmowy w Santa Barbara. Film "Sława" Kevina Tancharoena to historia studentów nowojorskiej akademii sztuki, których życie wypełnia pragnienie, by odmienić swój los i zrobić prawdziwą karierę.

Profesja, którą zajmują się nasze bohaterki przywędrowała do nas z USA. Tam też cieszy się największą popularnością wśród widzów, którzy częstokroć zamiast podziwiać wyczyny sportowców - wolą skupić się na ... pokazach uroczych cheearleaderek. Czy jednak Polki mogą się już równać talentem, ze swoimi amerykańskimi koleżankami? Zobaczcie sami! Filmy "17 Again" i "Kobiety pragną bardziej" będzie można od 4 września zakupić na DVD. Baroness "Blue Record", RelapseNajważniejsze premiery płytowe tego tygodnia niezbicie dowodzą, że choć dominacja Wysp Brytyjskich i Stanów Zjednoczonych na polu muzyki popularnej wciąż jest niezagrożona, przyjęliśmy już do wiadomości, że w innych miejscach świata też potrafią pięknie grać. Sylwestrowy występ w Bydgoszczy będzie ostatnim, przed co najmniej roczną przerwą, koncertem zespołu. Trwają pracę nad remakiem popularnej tanecznej produkcji "Dirty Dancing".

Lutnia pod napięciem


Speed Caravan "Kalashnik Love", Kartel Music

Japończycy pokonali Jacksona


Album "Thriller", który od wielu tygodni królował na światowej liście najpopularniejszych wydawnictw muzycznych, ustąpił miejsca Japończykom.

"The Green Lantern" - produkcja przesunięta, bo za droga


Zaplanowane na wrzesień zdjęcia do obrazu "The Green Lantern" z Ryanem Reynoldsem zostaną prawdopodobnie przesunięte.

Quentin Tarantino dusił Diane Kruger w "Bękartach Wojny"


Quentin Tarantino postanowił osobiście udusić Diane Kruger w swoim najnowszym filmie "Bękarty Wojny".

Druga edycja Międzynarodowego Biennale "Mediations" w Poznaniu


II Międzynarodowe Biennale Sztuki Współczesnej "Mediations" - w założeniu jedna z największych imprez tego typu w Europie Środkowej - odbędzie się we wrześniu w Poznaniu - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor imprezy Tomasz Wendland.

"Back to Black" od Wydawnictwa Egmont Polska


Wydawnictwo wprowadza na rynek autorski dwumiesięcznik "Back to Black. Czarne jest czarne", który adresowany będzie do dziewcząt powyżej 13. roku życia. Magazyn prezentować będzie tematy mroczne, ale w sposób bezpieczny dla czytelniczek.

Nowy film laureata Oscara


Jeff Bridges, świeżo upieczony laureat Oscara, już niedługo pojawi się w kolejnym filmie - odlotowej czarnej komedii o intrygującym tytule "Człowiek, który gapił się na kozy".

Po rozstaniu z Lynchem ...terapia


Aktorka Isabella Rossellini przyznała, że po rozstaniu z reżyserem Davidem Lynchem, którego nazwała "miłością swojego życia", potrzebowała pomocy psychologicznej.

Córka Wałęsy żąda przeprosin


Przed krakowskim sądem rozpoczął się proces o ochronę dóbr osobistych, jaki spółce Arcana, wydawcy książki Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia", wytoczyła córka byłego prezydenta Anna. Zostanie ona wezwana na kolejną rozprawę 8 marca.

"Muzyka z serca", czyli słynni aktorzy w nietypowych duetach muzycznych


Sławni polscy aktorzy i prezenterzy wzięli udział w akcji charytatywnej "Stop Bosym Stopom". Został wydany ekskluzywny kalendarz z ich zdjęciami, do którego wyjątkowo w tym roku dołączono płytę - a na niej największe gwiazdy aktorskiego kunsztu, ostatniego sezonu w duetach z nieprzypadkowymi osobowościami rodzimej sceny muzycznej zaśpiewają utwory skomponowane specjalnie na okazję kolejnej – 4 już edycji kalendarza.

"Jeszcze nie wieczór" zwycięzcą festiwalu "Filmland Polen"


Zakończył się 7. Festiwal Nowego Filmu Polskiego - "Filmland Polen". Nagrodę publiczności, statuetkę Hannoveranera dla najbardziej interesującego filmu fabularnego otrzymał film "Jeszcze nie wieczór" w reżyserii Jacka Bławuta.

Jim Sheridan za kamerą thrillera


Jim Sheridan zdecydował się reżyserię thrillera "Dream House", ponieważ miał ochotę nakręcić nieco "lżejszy" film.

Powstanie serial "Blues Brothers"


Kultowa komedia "Blues Brothers" doczeka się adaptacji telewizyjnej.

Patton Oswalt z Haroldem i Kumarem na Boże Narodzenie


Patton Oswalt dołączył do obsady filmu "A Very Harold & Kumar Christmas".

Astrid Berges-Frisbey kusi Johnny'ego Deppa


Francuzka Astrid Berges-Frisbey dołączy do obsady kolejnej odsłony cyklu "Piraci z Karaibów".