Chrzest trzech promów dla Norwegów w Stoczni Północnej


Chrzest trzech pasażersko-samochodowych promów fiordowych, zbudowanych dla armatora z Norwegii, odbył się w sobotę w Stoczni Północnej w Gdańsku.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA wraz z Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, a także Instytutem Fizyki Molekularnej PAN planują utworzyć Międzynarodowego Centrum Kriogeniki Helowej w Oddziale PGNiG w Odolanowie – czytamy w komunikacie spółki. Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że telewizja publiczna będzie przekonywać mieszkańców jego kraju do celowości budowy elektrowni jądrowych. Największy portal społecznościowy w Polsce chce przytrzymać użytkowników. Ma w tym pomóc startujący za kilka tygodni Śledzik.plBiałostockie Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zawarło umowę na zakup ok. miliona litrów ekologicznego oleju napędowego, tzw. bioestru, z którego będzie korzystało ok. 50 autobusów spółki. Rocznie ma to przynieść 250 tys. zł oszczędności. Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie. Aktualizacja po raz 12. 27 listopada br. Komisja Europejska opublikowała dwunastą aktualizację wspólnotowej listy linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej. Lista poszerzyła się o ...

Premier Rosji Władimir Putin przybył w piątek do stolicy Wenezueli Caracas m.in. na rozmowy o udziale Rosji w wielkiej inwestycji dotyczącej eksploatacji ropy naftowej w dorzeczu Orinoko. Wartość inwestycji wyniesie 30 miliardów dolarów.

8 marca 2010 EDF i Total ogłosiły podpisanie porozumienia w sprawie współpracy w ramach projektu budowy terminala LNG w francuskiej Dunkierce. Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

Największa telewizja komercyjna w Polsce chce pozyskać 588 mln euro, emitując obligacje. 188 mln euro spółka przeznaczy na zakup pozostałych 49 proc. udziałów w platformie N. Rynek zareagował na tę wiadomość spadkiem kursu akcji. W tym roku pszczelarze zbiorą od 15 do 16 tys. ton miodu. To o około 2 tys. ton mniej niż przed rokiem, prognozuje Polski Związek Pszczelarstwa. Walcząc o płynność finansową, TVP z coraz większym opóźnieniem płaci producentom. Zupełnie inaczej zachowuje się wobec reklamodawców - od nich chce dostawać pieniądze w ciągu dwóch tygodni.By ratować miejsca pracy w Stoczni Gdynia premier Donald Tusk powinien powiedzieć: dość blefowania i wymienić ludzi, którzy zajmują się jej sprzedażą Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego (PTS) będzie trzecim przewoźnikiem obsługującym komunikację miejską w Krakowie. Urząd Zamówień Publicznych zatwierdził ostatecznie wynik przetargu, w którym wygrała ta firma. Centralna i północna część polskiej przestrzeni powietrznej została otwarta dla samolotów rejsowych - poinformował w niedzielę PAP Rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Oznacza to, że na 6 polskich lotniskach mogą lądować i startować samoloty.

Polkomtel jeszcze w grudniu może złożyć prospekt, debiut nawet w I kw. - media


Wsparcie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji oraz upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, Rada Ministrów przyjęła 20 października br.

Resort finansów: Interwencje nadal możliwe


Ministerstwo Finansów zapewnia, że będzie współpracować z NBP w kwestii interwencji na rynku walutowym. Może też samo kupować waluty - oświadczył wiceminister finansów Dominik Radziwiłł

Emisja obligacji Energi -Operatora


Energa - Operator wyemitowała we współpracy z Bankiem Nordea obligacje o wartości ponad 1 mld zł – podaje „Rzeczpospolita”.

Inflacja zjada wzrost płac, miejsca pracy wciąż są redukowane


Wzrost przeciętnej pensji już trzeci miesiąc z rzędu nie rekompensuje podwyżek cen, które w tym czasie nastąpiły - wynika z danych GUS. Etatów też jest mniej, ale ekonomiści mówią, że sytuacja niebawem przestanie się pogarszać

"Puls Biznesu": FSO wstrzymała produkcję


Fabryka Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu ponownie wstrzymała, tym razem do 17 maja, produkcję - poinformował "Puls Biznesu". Poprzednia przerwa trwała dwa tygodnie i skończyła się 19 kwietnia.

ZŁOTY LAUR dla kampanii Prowadzę – jestem trzeźwy


16 stycznia współorganizatorzy kampanii „Prowadzę – jestem trzeźwy”, ksiądz Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości archidiecezji katowickiej i dr Krzysztof Wilgus, właściciel firmy Business Consulting odebrali Złoty Laur ...

W KE spotkanie ws. porozumienia gazowego


W KE odbyło się w poniedziałek spotkanie z przedstawicielami resortu gospodarki ws. porozumienia gazowego Polski z Rosją. Spotkanie zostało zainicjowane przez stronę polską. Polska wystąpiła też o opinię do KE ws. umowy - powiedziała PAP rzeczniczka KE.

W 2012 r. 12 mln Polaków będzie miało dostęp do telewizji mobilnej


W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

Z notatnika aspiranta


Zamiast skupu złomu – dziupla Gdańscy policjanci zlikwidowali w Kolbudach dziuplę, do której trafiały kradzione na terenie Gdańska samochody osobowe. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób - dwóch ...

PKN Orlen miał 152 mln zł skonsolidowanego zysku netto wg metody LIFO w IV kw. 2009 r.


Polska dostanie z Brukseli dodatkowy miliard euro w latach 2011-2013 - poinformowali, na razie nieoficjalnie, urzędnicy w Komisji Europejskiej. To nagroda za dynamiczny rozwój gospodarczy w ostatnich latach.

Wiceminister Szejnfeld z wizytą na Pomorzu Zachodnim


Zapoznanie się z inwestycjami krajowych i zagranicznych firm w Goleniowskim Parku Przemysłowym oraz spotkanie z lokalnym biznesem to główne punkty programu pobytu Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki na Pomorzu Zachodnim. Wizyta miała miejsce 24 lipca br.

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,12 proc.


google_tokyo (Google_Tokyo):: Ukraine Mutated H1N1 Swineflu NO CURE, NO VACCINE,PNEUMONIC, check comment box for link's http://bit.ly/bU1gZ3

czytaj dalej

DAX na zamknięciu spadł o 0,14 proc., do 5.928,63 pkt


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,14 proc., do 5.928,63 pkt. (PAP)

KE podejrzewa TPSA o nadużycie pozycji dominującej


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Linki


...