WWF Polska: Przywódcy muszą podpisać porozumienie w Kopenhadze


Szczyt Klimatyczny ONZ w Kopenhadze jest niepowtarzalną okazją do osiągnięcia niezbędnego porozumienia, które może uchronić naszą planetę przed katastrofalnymi skutkami zmian klimatu- twierdzą przedstawiciele projektu „Klimat i energia” WWF Polska i podkreśla, że przywódcy muszą to porozumienie podpisać.

Analitycy z Kaspersky Lab odpowiedzialni za analizę spamu zarejestrowali masowe wysyłki wiadomości e-mail zawierających odsyłacze do filmów reklamowych znajdujących się w serwisie YouTube. Wiadomości mogą różnić się od siebie, jednak zawierają ten sam odsyłacz. Amerykanin Kim Peek, pierwowzór autystycznej postaci z filmu "Rain Man", zmarł w wieku 58 lat - poinformowała gazeta "Salt Lake Tribune". Przyczyną śmierci był atak serca. Peek od kilku tygodni chorował na zapalenie dróg oddechowych. Przewodniczący komisji "Przyjazne Państwo" Janusz Palikot chce, by obywatele w urzędach, zamiast dodatkowych dokumentów, składali oświadczenia. Takie przepisy zostały wprowadzone we Włoszech, a posłowie PO chcą podobne wprowadzić do polskiego prawa - poinformował poseł.Po wypadku na torach, po prawie trzech godzinach przywrócono ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk. W niedzielę wieczorem pod pociąg wpadł 49-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. Bank Polskiej Spółdzielczości ma plan i jedną czwartą pieniędzy potrzebnych do przejęcia banku - informuje Puls Biznesu Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

„Bezpieczna Giełda" to nowy pakiet usług i procesów, który zapewnia jeszcze bezpieczniejsze środowisko biznesowe wszystkim klientom i spełnia potrzeby rynku transportowego. Firma udoskonaliła istniejące środki bezpieczeństwa ...

Ogromny poziom długu publicznego pozostanie na najbliższe kilkadziesiąt lat najpoważniejszym problemem dla największych gospodarek świata - wynika z najnowszego raportu International Institute for Business Development. Według raportu dług publiczny Japonii będzie się utrzymywał powyżej dopuszczalnego poziomu 60 proc. PKB aż do 2084 r., a Włoch do 2060 r. - informuje Reuters.


Strefa euro zanotowała we wrześniu niespodziewaną nadwyżkę bilansu obrotów bieżących 3,7 mld euro wobec deficytu 2,3 mld euro w sierpniu po korekcie - poinformował europejski urząd statystyczny Eurostat we wtorek. Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku warunki makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada ograniczenie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował prezes Royal Dutchy Shell Peter Voser. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.Wiceminister energetyki Litwy mówi, że PKN Orlen powinien określić się, co zrobi z rafinerią w Możejkach. Wywiad z Romasem Svedasem publikuje "Rzeczpospolita".


MNiSW: Sukces, maturzyści ruszyli na uczelnie techniczne


Ministerstwo Nauki: Sukces. Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się takim zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki reklamie i promowaniu kierunków zamawianych. Uczelnie i przedsiębiorcy: Trochę można by jeszcze poprawić.

Debiut Platinum Properties na NewConnect


W dniu 13 października 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect 101. spółka, Platinum Properties Group. Jest to jednocześnie 18. debiut w bieżącym roku na alternatywnym rynku akcji GPW. Podstawowa działalność Emitenta związana jest z handlem nieruchomościami mieszkalnymi i użytkowymi, głównie na terenie Warszawy.

Nieudany napad na stację paliw


Z notatnika aspiranta 20 stycznia około godziny 23.50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach otrzymał telefoniczną informację, że do pomieszczenia kasowego jednej ze stacji paliw w gminie ...

PGNiG - negatywna niespodzianka w II kwartale


PGNiG miało w II kwartale 94 mln zł straty netto. Analitycy liczyli na 178 mln zł zysku. Powody słabszych wyników to przede wszystkim niższa wycena majątku i wyższe koszty zakupu gazu

Dolar pikuje. Złoto, złoty i giełdy biją kolejne rekordy


Dzisiejsza sesja na światowych rynkach finansowych przynosi kolejne znaczne osłabienie amerykańskiej waluty względem euro i co za tym idzie kolejny rekord złota i umocnienie złotego

"Rz": Związki zawodowe na garnuszku spółek


Ewa Szymczyk, doktorantka z II Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi została laureatką głównej nagrody w konkursie dla młodych ...

Z powodu strajku British Airways odwołuje część lotów z Warszawy


W związku z zaplanowanym na nadchodzący weekend strajkiem związku zawodowego personelu pokładowego linii British Airways, mniej samolotów w tych dniach będzie latać na trasie Warszawa-Londyn.

GPW będzie pod wpływem giełd zagranicznych w poniedziałek


Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1.

Pawlak o kontrakcie gazowym z Gazpromem


Międzyresortowy zespół ds. bezpieczeństwa energetycznego rekomenduje rządowi zatwierdzenie ustaleń z Rosją w sprawie zwiększonych dostaw gazu do Polski - powiedział w środę dziennikarzom wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Gartner: w 2009 r. przychody z usług IT spadły o ponad 5 proc.


Tauron inicjuje dyskusję o budowie elektrowni jądrowej na Śląsku


Stanisław Tokarski, wiceprezes Taurona zainicjował dyskusję o możliwości lokalizacji elektrowni jądrowej na Śląsku.

Grecka próba ognia dla euro


Wygląda na to, że spadający kurs dolara, do niedawna ulubiony temat komentatorów rubryk gospodarczych, chwilowo poszedł do lamusa. Teraz wszystkim sen z powiek spędza euro. Sprawcą tego zamieszania jest Grecja od miesięcy borykająca się z potężnym zadłużeniem.

Eurostat: PKB na głowę w Polsce wzrosło do 61% średniej w UE w 2009 r.


Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 21 czerwca godz. 15

TVN sprzedał obligacje warte 405 mln euro po cenie równiej 98,696%


\\\\\\\\\\\\\\\"uek_logo\\\\\\\\\\\\\\\"Już w najbliższą sobotę (24 października) rozpoczynają się wykłady dla najmłodszych. Uniwersytet Dzieci - bo tak nazywa się ów projekt - powstaje z okazji 85-tych urodzin Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

KE ostrzega: Reformy finansów albo potop długów


Komisja Europejska ostrzega kraje UE: jeśli w szybkim czasie nie zabierzecie się za reformy finansów, to rosnące wydatki mogą spowodować spiralę zadłużenia, z którego niektórym krajom jak Wielka Brytania czy Irlandia może być ciężko się wygrzebać