MSP sprzedaje PEC Chrzanów


Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło zaproszenie do przetargu publicznego na nabycie udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chrzanowie.

Zużycie energii elektrycznej na świecie spada, po raz pierwszy od 1945


Zużycie energii elektrycznoeji na świecie zmniejszy się w 2009 roku po raz pierwszy od 1945 roku, z powodu słabego popytu ze strony przemysłu - podała firma consultingowa Capgemini w opublikowanym w poniedziałek badaniu o sytuacji na europejskich rynkach energetycznych.

Prześwietlamy: W Play Fresh stan darmowy... nie jest darmowy


Nastrój podniosłości, unoszącej się w powietrzu niepewności jutra, ale przede wszystkim przeczucie, że zbliża się coś wyjątkowego - to pomysł marketingowców sieci Play na to, by zwrócić naszą uwagę na najnowszy spot sieci.

Spółki zależne Ronsona spłacą 25,5 mln zł kredytu Bankowi Pekao SA


Wsparcie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji oraz upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, Rada Ministrów przyjęła 20 października br.

Nowicki: Umowa z Irlandią na CO2 na początku grudnia


Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.

Caspar AM chce pozyskać 100 mln zł aktywów w ciągu 12 miesięcy


Sprzedaż nowych domów w USA spadła w maju do 300 tysięcy w ujęciu rocznym - poinformował w środę Departament Handlu.

Rynki akcji pełne entuzjazmu


Wykupiony rynek w silnym trendzie wzrostowym - tak można krótko scharakteryzować sytuację techniczną indeksów. Paradoksalnie im bardziej rosną indeksy tym większa jest presja kupujących, którzy chcą sie dołączyć do trendu.

Piechociński podsumowuje Grabarczyka


Przeczytane w blogu Nieczęsto zdarza się, aby w ramach obecnie nam „panującej” koalicji rządowej, dochodziło do tak rzeczowego opisu dokonań jednego z ministrów. Jednakże zainteresowania posła Piechocińskiego, ...

Wiceminister Adam Szejnfeld w Wietnamie, Laosie i Malezji


Wykorzystanie przez Wietnam kredytu rządowego na dostawy z Polski towarów dla przemysłu stoczniowego i wydobywczego oraz przygotowanie gospodarczych aspektów wizyty premiera Donalda Tuska to główne cele pobytu wiceministra Adama Szejnfelda w Wietnamie. Wiceszef resortu gospodarki przebywał w tym kraju oraz w Laosie i Malezji w dniach 10-13 czerwca br.

Dolnośląskie. Kolejna umowa na modernizację sieci kanalizacyjnej


Kino azjatyckie po raz kolejny jest bardzo mocno reprezentowane w Cannes. 5 na 19 filmów w oficjalnej selekcji konkursowej pochodzi z Azji, począwszy od \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chongqing Blues\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Chińczyka Wanga Xiaoshuai\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a pokazanego w czwartek, 13 maja, i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Housemaid\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Koreańczyka Im Sanga-soo, który dołączył do walki o Złotą Palmę.

Brytyjczycy zbudują superszybką kolej


W ciągu kilku lat w Wielkiej Brytanii powstanie szybka linia kolejowa łącząca Londyn ze stolicą Szkocji Edynburgiem. Kolej ma rozwijać zawrotne prędkości i znacząco skrócić czas podróży między dwoma miastami - podaje AP

Spadek cen mieszkań nie rekompensuje polityki banków


Choć za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy teraz o 11 proc. mniej niż przed rokiem Polacy mają coraz więcej problemów z kupnem własnego lokum - wynika z analizy Expandera.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,12 proc.


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,12 proc., do 4.017,67 pkt. (PAP)

Centrozap i Dalkia podpisały list intencyjny


Centrozap poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z Dalkią Poznań między innymi w sprawie modernizacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie.

Polacy coraz bardziej przychylni współpracownikom z zagranicy


Badanie telemarketingowe przeprowadzone przez firmę konsultingową K&K Selekt wśród przedstawicieli firm z branży budowlanej i drogowej wykazało, że ponad 50 procentom ankietowanych osób nie przeszkadzałaby współpraca ...

znalezionych: 24075, strona 1 z 1605
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>