Arka radzi: w tym roku zysków szukajcie w Europie Środ. -Wschodniej


Zarządzający funduszami Arki nie spodziewają się, że w tym roku na akcjach będzie można zarobić tyle, co w zeszłym roku. Ale uważają, że pomimo ubiegłorocznych wzrostów ceny akcji w stosunku do wartości księgowej firm są nadal atrakcyjne. Arka najwięcej ciekawych pomysłów inwestycyjnych widzi poza Polską, w krajach naszego regionu

Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych. PGNiG wygrał przetarg na kupno 10-proc. udziałów w kolejnym złożu węglowodorów w Norwegii, ma za to zapłacić około 100 mln USD - poinformowało źródło rynkowe. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że perspektywy gliwickiej fabryki Opla są "znacznie lepsze" po decyzji amerykańskiego koncernu General Motors o odstąpieniu od sprzedaży 55 procent udziałów w niemieckim Oplu kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum.Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, wytwórcy energii nie chcą zwracać 312 mln zł pomocy publicznej, co nakazało im URE i od decyzji regulatora odwołują się do sądu. Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, jednak perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. Najpierw powinniśmy uporządkować swoje gospodarstwo i zmniejszyć deficyt - powiedział telewizji TVN CNBC Biznes Marek Belka, szef departamentu europejskiego MFW

07.06. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa nadal tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po rozczarowujących piątkowych danych z USA. Nie słabną też obawy o możliwe rozszerzenie kryzysu zadłużenia w Europie - podają maklerzy.

Aż 756,4 mln zł chce zebrać w ofercie publicznej spółka Jana Kulczyka na poszukiwania ropy i gazu w Brunei i Syrii oraz przejęcie gazowych pól na Ukrainie. Kraków będzie miał tanie połączenie lotnicze z Sycylią. Od maja przyszłego roku loty do sycylijskiego miasta Trapani uruchomi irlandzki tani przewoźnik Ryanair.



373 tys. zł premii dostały trzy osoby z kierownictwa KRUS


Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Henryk Smolarz dostał w 2009 roku w sumie 157 tys. zł premii, a jego dwaj zastępcy otrzymali po 108 tys. zł - wynika z raportu NIK o wykonaniu budżetu państwa za ubiegły rok. Wysokość nagród wzrosła w ciągu roku aż o 64 proc.

Ceny ropy naftowej wzrosły w reakcji na komentarze FED


Ceny ropy naftowej wzrosły na fali optymizmu, że popyt na surowiec wzrośnie po tym, jak przedstawiciele Rezerwy Federalnej wyrazili przekonanie, że recesja ma się ku końcowi.

"Dziennik Polski": Czy Enion zapłaci miliony?


Zakłady Kablowe Bitner w Trzyciążu z powodu braku prądu straciły 3 mln zł. Będą domagać się odszkodowania od firmy Enion - pisze "Dziennik Polski".

Bank Millennium zaciągnie pożyczkę na 100 mln euro od EBOR-u




Amerykańska waluta mocniejsza na początku tygodnia


Piątkowa sesja zakończyła się przeceną amerykańskich indeksów akcji. Słabsze odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, mierzącego nastroje konsumentów, przyczynił się do powrotu obaw dotyczących szybkości poprawy kondycji gospodarki amerykańskiej.

"Gazeta Wyborcza": Początek ryczałtowych opłat za komórki?


Play promuje rozmowy w sieci bez ograniczeń, w zamian za stałą opłatę - informuje "Gazeta Wyborcza".

Grecki rząd wprowadza reformy. Grecy wychodzą na ulice


Grecki rząd za wszelką cenę stara się odzyskać utraconą wiarygodność i wdraża drastyczny program reform i cięć budżetowych. Ale Grekom to się nie podoba. I wychodzą na ulice

Joost, projekt twórców Skype'a, upada


Mieli rzucić wyzwanie YouTube, sieciom kablowym i zrewolucjonizować wideo w internecie. Dziś Joost rozprzedawany jest po kawałku.

"Jesteśmy świadkami próby zdobywania przez euro/dolara poziomu 1,50"




Ropa drożeje


Ropa naftowa drożeje w piątek na giełdzie w Nowym Jorku z powodu poprawy prognoz ożywienia w amerykańskiej gospodarce - podają maklerzy. Cena ropy odbija się po ubiegłotygodniowym spadku, który wyniósł 4,4 proc.

Subwencje rolne UE dla... surferów i nieboszczyków


- Unijne subwencje rolne zasilają m.in. kieszenie szwedzkich surferów i nieboszczyków. Środki funduszu, sięgające kwoty 55 mld euro, nie zawsze były w minionych latach rozdzielane zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem - pisze w środę niemiecka agencja dpa.

Dziękuję. Proszę bardzo. Czyli szukamy kultury w tramwaju


"Bardzo panu dziękuję, myślałam, że nie zdążę" - powiedziała pasażerka do kierowcy, kiedy dobiegła do otwartych jeszcze drzwi autobusu. "Nie ma za co, tym bardziej że ...

Motocykle dla policjantów za norweskie pieniądze


Dzięki funduszom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego policjanci z Warmii i Mazur używają w czasie patroli nowoczesnych pickupów, terenowych skuterów oraz nowych samochodów osobowych. Teraz w ramach ...

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 20.01.2010


Przychody Google'a, największej na świecie wyszukiwarki internetowej, wzrosły w czwartym kwartale o 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Przychód osiągnął tym samym poziom 6,79 mld dol.

RM przyjęła „Politykę energetyczną Polski do 2030 r.”


Rada Ministrów przyjęła 10 listopada br. Politykę energetyczną Polski do 2030 r. Przygotowany w Ministerstwie Gospodarki dokument zawiera długoterminową strategię rozwoju sektora energetycznego, prognozę zapotrzebowania na paliwa i energię oraz program działań wykonawczych do 2012 r.