KE domaga się niezakłóconych dostaw gazu przez Białoruś


Białoruś, bez względu na spór z Rosją, powinna kontynuować niezakłócone dostawy rosyjskiego gazu dla odbiorców w UE - zaapelowała w poniedziałek Komisja Europejska. Na razie KE nie wie, jak duże jest ryzyko ograniczenia dostaw do UE.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN). Przeciwnicy blokowania dostępu do stron internetowych dostali do ręki mocny argument - sejmowi prawnicy uznali, że takie zapisy mogą naruszać konstytucyjne prawa obywateli Prawie 100 tys. testów egzaminacyjnych w ciągu ostatnich kilku tygodni trafiło do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Ich dystrybucją zajmowali się kurierzy Poczty Polskiej. Pracownicy ...1795 nietrzeźwych kierowców w Święta Wielkanocne. Majowy długi weekend tradycyjnie otwiera sezon grillowy. Wspólne biesiadowanie z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu pozwala nam się zrelaksować ... Mijają lata, a oczekiwanych zmian w polskim modelu edukacji kierowców nie widać. Kompleksową reformę coraz częściej zastępują doraźne „sztukowania” za pomocą ministerialnych rozporządzeń. Wydaje się, że ... Waldemar Pawlak wysłał w czwartek list do niemieckiego rządu, obiecując pomoc dla fabryki Opla w Gliwicach. Ale polski rząd żadnej pomocy nie zatwierdził

Trzy czołowe, europejskie fundusze hedgingowe, działające w City, od początku 2010 r. zarobiły kilkaset milionów funtów na spekulacji na rynku walutowym, obstawiając spadek kursu funta do innych walut - donosi sobotni "Financial Times".

- Wraz z kryzysem załamał się i niemiecki handel. Ekonomiści są jednak zdania, że Niemcy, jako mistrz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...




Komisja Trójstronna: dyskusja o inwestowaniu funduszy emerytalnych


Zdaniem pracodawców z Komisji Trójstronnej, fundusze emerytalne powinny mieć możliwość inwestowania w różnorodne instrumenty finansowe, także na rynkach zagranicznych. Związkowcy są w tej sprawie podzieleni.

Polska może być jedynym krajem w Unii z dodatnim PKB


Tak wynika z raportu Eurostatu na temat PKB w krajach Unii Europejskiej za II kwartał. Nasz kraj jest jedynym, który od II kwartału 2008 r. nie zanotował ujemnego PKB

W PKN Orlen rozpoczęły się rokowania ws. podwyżek płac


Przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PKN Orlen odbyli we wtorek wstępną turę rokowań w ramach sporu zbiorowego, dotyczącego podwyżek płac w 2010 r.

Government Summit in Spain


Boosting trade, closer investment cooperation and new solutions in energy industry are the most important topics of talks between Deputy Minister of Economy Adam Szejnfeld and Silvia Iranzo Gutierrez, Secretary of State at the Ministry of Industry, Trade and Tourism of Spain. The meeting took place at the 5th Polish-Spanish Intergovernmental Consultations on 8 October in Cordova.

KE znowu upomina UKE za walkę z TP S.A.


# dochodzi stanowisko UKE

FTSE na zamknięciu sesji spadł o 1,11 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 1,11 proc., do 5.069,06 pkt. (PAP)

ColognE- Mobil auta na prąd


Czy wiesz, że… Pod koniec lutego 2010r. dokonano symbolicznego otwarcia proekologicznego projektu motoryzacyjnego „ColognE – Mobil” w Kolonii. Za kilka miesięcy powstanie 40 tego typu stacji. W ...

Największe OFE wycofują się z wojny o klientów


Największe fundusze emerytalne Aviva i ING wycofują się z wojny o klientów. W ich ślady mogą pójść wkrótce także mniejsze OFE. Skorzystają na tym przyszli emeryci

TOE i PTPiREE przekazały URE wspólny projekt generalnej umowy dystrybucji


TOE i PTPiREE zakończyły wspólne prace nad wzorcem generalnej umowy dystrybucji energii elektrycznej (GUD) i przekazały go do Urzędu Regulacji Energetyki.

Przyznanie debetu przez serwis mobilny Inteligo


Konto internetowe Inteligo wprowadziło możliwość uzyskania debetu wprost z serwisu mobilnego. Wniosek i przyznanie debetu odbywa się całkowicie poprzez serwis lajt Inteligo, w ramach jednej sesji logowania.

Z Elbląga do Veracruz


Zadanie nie było proste. Dwie, ogromnych rozmiarów skrzynie, które zawierały części turbiny parowej załadowane w Elblągu miały trafić drogą morską do Veracruz w Meksyku. ...

Bułgaria potwierdza gotowość kupowania gazu z Turkmenistanu


Prezydent Georgi Pyrwanow potwierdził w czwartek gotowość Bułgarii do kupowania turkmeńskiego gazu ziemnego.

KW chce wieloletnich umów na sprzedaż węgla ze ścieżką cenową


Kompania Węglowa, największy polski dostawca węgla energetycznego, zaproponowała dużym odbiorcom z tego sektora zawarcie wieloletnich umów na sprzedaż węgla wraz ze ścieżką cenową w określonym czasie.

UOKIK wydał zgodę na przejęcie Electro World przez Mix Electronics


- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

Obama chce opodatkować banki, aby zmniejszyć deficyt


Administracja prezydenta Baracka Obamy zamierza wprowadzić podatek od wielkich banków, które skorzystały z pomocy rządu ratując się przed bankructwem, a obecnie notują znowu zyski i wypłacają swym menedżerom wielomilionowe premie.